Benko
26.04.15,08:54
Ide o rok 2014, dohodárovi boli nesprávne zaplatené hodiny od mája do septembra, v semptembri mu doplatili chýbajúce hodiny, ale vykázané dni za mesiace máj až september ostali nezmenené. Teraz ho zdravotka vyzvala na úhradu nedoplatku, a v skutočnosti nedoplatok neexistuje, lebo on si priebežne doplácal neodpracované dni. Nedoplatok je fiktívny a vznikol práve pre tú chybu. V mzdových listoch je to opravené, ale ako to opraviť pre potreby zdravotného poistenia.
veronikasad
26.04.15,07:39
Opravu urobíš tým že zašleš opravené Oznámenie zamestnávatela za obdobie 05-09/14. Ale ani sám neveríš tomu že oprava mzdy nebola robená účelovo, aby nemusel doplácať za chýbajúce dni preddavky na zdr.poistenie ako samoplatitel.
Aby sa dohodárovi nestalo, že mu nedoplatok vyrubia nie z minimáilneho, ale navýšeného VZ ... Na opravu je dosť neskoro, nechala by som to tak.,,
veronikasad
26.04.15,07:48
V septembri mu bola dopltená odmena, teda opravné mesačné výkazy do ZP a SP ste nerobili ?
Benko
26.04.15,07:54
Hodiny mu boli doplatené v mzde za september 2014 a tým sa to považovalo za vybavené. Nikoho nenapadlo riešiť výkazy za minulé mesiace, lebo tam sa nič nemenilo. Ak podám opravné oznámenie, tak mi nebude sedieť mesačný výkaz k tým mesiacom. Oprava nebola robená účelovo, na chybu sa prišlo v septembri, ale podľa mňa sa to zle opravilo. Ja by som to tiež nechala tak, lenže dohodár má v ruke dochádzku aj mail, kde mu zamestnávateľ napísal ako mu dorovná tie chýbajúce hodiny a dohodár to nechce zaplatiť a má pravdu.
veronikasad
26.04.15,08:49
kolko hodín denne odpracoval - pred opravou a po oprave ?
veronikasad
26.04.15,08:50
Pozor, aby vám neurobil touto opravou prievan vo firme Inšpektorát práce
Benko
26.04.15,08:59
Robil 3 hodiny denne od mája do konca roka, soboty nedele nerobil. V septembri mu doplatil za minulé obdobia celkom 36 hodín čo je 12 dní.
veronikasad
26.04.15,09:04
12 dní mesačne alebo za celé obdobie 04-09 ?
Benko
26.04.15,18:34
Za celé obdobie od apríla do augusta.