Laco47
26.04.15,09:52
Chcem si dať cez potok fošňu ako lavičku aby som sa mohol dostať na záhradu.
Nebude to mať žiadny pevný základ proste len položená obyčajná fošňa cez potok ktorá nebude ničomu brániť ani prietoku vody je to možné alebo treba aj na také niečo povolenie ? môže my to povodie Dunaja zakázať prípadne podľa akého zákona?
marjankaj
26.04.15,08:16
Povodie Dunaja ti to asi nezakáže. Ale zdravý rozum by mohol mať iný názor.:eek:

http://www.tvnoviny.sk/domace/1790455_filipko-spadol-z-asi-dvojmetrovej-lavky-do-potoka
Peggynka
26.04.15,09:05
Môže sa stať,že bude brániť prietoku vody...stačí,že voda splaví pár konárov,ktoré sa skrížia,dvihne hladinu a môže zaplaviť okolie.Brat tak musel urobiť mostík do oblúka,so zábradlím a ešte to mať aj pod kontrolou.
marjankaj
26.04.15,09:07
Ale no.:eek: Voda dokáže strhnúť aj betónový most, nieto jednu fošňu. Kto by vyrábal fošňu do oblúka A ešte aj so zábradlím?:eek:
Peggynka
26.04.15,09:11
Píšem o mostíku,nie o fošni :)
marjankaj
26.04.15,09:15
Ty síce píšeš o mostíku, ale zadávateľ tam chce dať iba fošňu.
Laco47
26.04.15,09:16
To neni problém na jednej strane by bola ukotvená reťazou takže ak by sa dvihla voda až po fošňu tak bi ju splavilo k brehu a tam by ostala čiže bi ničomu nebránila a nehrozilo by zaplavenie.
Ide my skorej o to čo na to hovorí zákon nikde som nič nenašiel jedine že na jednoduché vodné zariadenia netreba žiadne povolenie ale otázka je čo presne sú jednoduché vodné zariadenia.
marjankaj
26.04.15,09:18
Pochybujem, že nejaký zákon rieši uloženie nejakej fošne.:eek: Iba ak ide o zaujatie verejného priestranstva.
misoft
26.04.15,11:50
Fošňa cez potok nie je ani stavba, ani vodná stavba - takže len polož.
Laco47
26.04.15,15:05
No práve že som si to tiež myslel lenže sme to tak mali a prišiel pán ktorí tvrdil že je s povodia Dunaja a že to musíme odstrániť inak nám hrozí pokuta 2000 až 4000 € tak isto bol aj za ďalšími ktorí mali niečo podobné.
Preto by som chcel vedieť či to je možné takáto pokuta a naozaj takéto ničo nemôže biť lebo som hľadal aj nejaký zákon ale nič som ohľadne toho nenašiel alebo som zle hľadal.
Terezia13
26.04.15,16:00
fošňa nie je jednoduché vodné zariadenie, je ľahko odstrániteľná a nie je napevno
viď:
Katalóg opatrení, riešení a príkladov z praxe - čerpané zo stránky ZMOS - Združenie miest a obcí

3.1.1. Studne
studňa.jpg Popis: Podľa zákona o vodách 384/2009 Z. z. § 18 ods. 1 Každý môže na vlastné nebezpečenstvo a bez povolenia alebo súhlasu orgánu štátnej vodnej správy odoberať alebo inak používať povrchové alebo podzemné vody na uspokojovanie osobných potrieb domácností, ak sa takýto odber alebo iné používanie vykonáva na mieste, ktoré je na to vhodné, jednoduchým vodným zariadením a spôsobom, ktorý neobmedzí alebo neznemožní rovnaké používanie iným osobám. Orgán štátnej vodnej správy môže všeobecné užívanie vôd bez náhrady obmedziť, zmeniť alebo zakázať na základe § 18 odstavca 6 zákona o vodách.

ods. 3 Jednoduchými vodnými zariadeniami na odbery podzemných vôd sú domové studne, z ktorých sa podzemná voda čerpá ručne. Na vybudovanie jednoduchého vodného zariadenia (napríklad domová studňa s ručným odberom) sa nevyžaduje povolenie ani ohlásenie orgánu štátnej vodnej správy. Iným riešením je vybudovanie výdatnejšej studne - teda vodnej stavby. Na uskutočnenie, zmenu alebo odstránenie vodnej stavby už treba povolenie orgánu štátnej vodnej správy.
tannenkau
26.04.15,16:21
Prišiel z povodia Dunaja ?
Tak nedávaj dosku cez Dunaj !

PS
A mal aj preukaz , alebo len reči ? :D
marjankaj
26.04.15,18:18
To bol nejaký somrák, čo chcel aspoň na pol deci. Možno u niektorých aj uspel.:D