sleepwalker74
27.04.15,10:11
Dobry den, dna 20.3.2015 som kupil sprostredkovane cez autobazar v Trusalovej pobocka Presov VW Touran, DSG, r.v.2007 (pri predaji bol r.v. uvedeny 2008). Auto financujem cez QuatroCar. Cena bola 8500 eur, zaplatil som 2550 akontaciu a zvysok splacam.Podla stavu odometra pri kupe malo auto najazdenych 175500 km. Bol som si vedomy, ze nekupujem nove auto no vzhladom na casovu tiesen, (jeden den mi trvali vybavovacky ohladom kupy auta a na druhy den som cestoval do zahranicia)som podcenil resp. zanedbal kontrolu auta cez VIN. Asi po dvoch tyzdnoch som dal auto preverit v autorizovanom servise a skutocny stav odometra ma zaskocil. 251300 km bol posledny servisny zaznam z 10.11.2014, takze za ten cas sa na aute zrejme este jazdilo.Predavajuci uvadza, ze auto bolo dovezene z Nemecka no servisna knizka je Danska a servisne prehliadky boli robene (aspon podla peciatok) v 5 servisoch rozptylenych po celom Dansku. Po prvom telefonickom kontakte s predavajucim mi navrhol kompenzaciu resp. znizenie ceny, s tym ze sa poradi s pravnikom. Pri nasledujucom telefonate na mna vyrukoval s tym, ze on ma kupno-predajnu zmluvu a v nej je uvedeny stav odometra ako som ho kupil ja. Ze ak chcem mozem to dat na sud, ze on ma penazi dost a ze sa neboji, ze sud prehra.(hovory mam nahrate)Mam mu poslat cislo uctu, ze mi posle 100 eur ako kompenzaciu.Mam obavy auto pouzivat lebo ani na aute ani v servisnej knizke nie su zaznamy kedy boli menene rozvody, olej v motore ani znacku oleja a ani olej v DSG prevodovke. Kupil som auto za nemale peniaze a je nutna dalsia investicia, ktora nebude mala.Chcem odstupit od kupnej zmluvy no nechcem pritom presudit cely majetok.Zo zdruzenia SOVA mi prisla odpoved, ze mam poziadat autorizovaneho predajcu o podrobny vypis servisnej historie vozidla, potom poslat odstupenie od zmluvy predajcovi spolu z tymto vypisom, no u autorizovaneho predajcu mi taketo udaje na papieri neposkytnu.Asi aj vlastnou nedbalostou som sa dostal do zacarovaneho kruhu nevymozitelnosti prava v tomto skorumpovanom state, kde su v prave len podvodnici a ti co im naletia si maju len davat pozor na to aby nikomu nenaleteli. A ked sa tak stane tak sa nic nedeje. PROSIM VAS PORADTE MIAKO MAM POSUPOVAT DALEJ ALEBO CI TO MAM VZDAT.
jslancik
27.04.15,09:00
v prvom rade si prečítaj zmluvu, ktorú si podpísal. Určite je tam "stav tachometra", nie "skutočne najazdené kilometre".
ak máš inzerát vytlačený, na základe ktorého si to kupoval, a sú tam zavádzajúce informácie, napr. že to auto jazdilo iba v Nemecku, tak máš nejakú šancu. Ale kľudne mohlo byť z Dánska dovezené do Nemecka a odtiaľ tu. Nemáš šancu dokázať iné. Okrem toho je to irelevantné vo vzťahu k stavu auta.
A v neposlednom rade máš na 90% v zmluve klauzulu, že kupuješ auto v stave "ako stojí a ako leží". To je zázračná formulka... Žiaľ, v tvoj neprospech.

Nahraté rozhovory (ak ti druhá strana neudelila súhlas) ti môžu iba skomplikovať život.
Záver: dobre si rozmysli, či ti to stojí za to, ísť do veľmi otázneho súdneho sporu. Spravil si niekoľko závažných chýb pri kúpe auta. Za chyby sa platí. VW nemá našťastie takú drahú výmenu rozvodov, oleja atď. Pár stoviek. A je dobrý zvyk pri kúpe ojazdeného auta (s takýmito km) dať vymeniť rozvody a všetky kvapaliny. S tým treba počítať pred kúpou.
lujza.j
27.04.15,09:02
No co ti poviem...sam si si odpovedal....
...to,ze sa km stacaju je normalka aj v De kde je to t.č.,....zaklad je kontrola tech.stavu vozidla pred kupou...aj s kontrolou podla VIN....
juraj.be
17.05.15,16:07
Co sa tyka sudu to bude asi beh na dlhe trate. Co sa tyka kompenzacie, tak sa s nimi nevies dohodnut na vyssiej sume? aby si pokryl aspon nejake naklady na vymenu rozvodov a oleja