Martin Gottwald
27.04.15,10:35
Dobrý deň. Máme v bytovke spoločenstvo a doposiaľ sme boli proti upratovaniu upratovacou čatou. Našli sa však ľudia, ktorí za chrbátom domového dôverníka /bol normálne zvolený na schôdzi vlastníkov bytov/ pozbierali podpisy za to, aby nám upratovanie vykonávala upratovacia čata. Urobili to takým spôsobom, že ani nevysvetlili vlastníkom, čo to všetko obnáša, že treba za to platiť a tak. Potom to odvzdali predsedovi spoločenstva. Aký je tam postup? Nemá to robiť len domový dôverník? Je takéto niečo platné? Ďakujem
ivka70
27.04.15,08:53
Je to dostatocny dovod na to, aby ste to na schodzi spolocenstva zaradili ako bod a diskutovali o tom a dali schvalit ci neschvalit.
Neznamena to, kedze neslo o riadne pisomne schvalovanie, ze uz aj treba menit sposob upratovania.
Je fajn pripravit na tu schodzu uz aj 2-3 navrhy od moznych firiem, s vycislenim, co by to stalo kazdy byt a ake sluzby by ste za to dostavali.
Martin Gottwald
27.04.15,11:54
Ono ide o to,ze v nasej bytovke je sest vchodov a z toho 5 vchodov uz si v minulosti odsuhlasilo upratovaciu catu len my sme ju nechceli. Tak sme boli proti. Teraz za kazdu cenu sa snazia aby sme aj my zobrali upratovaciu catu. Ide mi o to, ze ci neni protipravne ked obisli domovu dovernicku pri ziskavani podpisov. Chcel by som to na schodzi napadnut ze ked chcu zmenu tak maju prist za domovou dovernickou a tak to riesit.
ivka70
27.04.15,11:59
Na schvalenie cohokolvek cez pisomne hlasovanie je dany zakonny postup.
ci tam domova dovernicka bude alebo nie, zavisi od vlastnikov, ako si pisomne hlasovanie definuju na schodzi - teda aj to, koho poveria ziskavanim hlasov.

Ktokolvek z majitelov moze navrhnut rokovanie o bode v programe na schodzi, nemusi s tym ist za dovernickou. Moze to urobit aj priamo na schodzi.

Toto zatial je iba hlasovanie o zaujme, nie pisomne hlaosvanie o tom, ze prejdete na zmenu v upratovani.
tannenkau
27.04.15,16:09
spoločenstvo nemá
doverníka (ale nie preto že by nikomu nedoverovali :D )
asi ani schodzu
tannenkau
27.04.15,16:13
upratovanie NIE je činnosť ktorá je nevyhnutná pre spoločné časti a zariadenia

preto by sa dalo po hlasovaní (ak by 5 vchodov chcelo nanútiť šiestemu) v termíne účinne napadnúť

ale ak sa v jednom vchode neviete zhodnúť, tak netuším ani ja , kto by to mal za vás riešiť