lenka.ba
27.04.15,12:49
Dobrý deň,
len by som sa chcela spýtať, nejaké potvrdenie, žiadosť alebo neviem čo (ešte som sa s tým nestretla) si zamestnanci žiadajú od zamestnávateľa alebo idú priamo na miestny úrad si to sami vybavovať? Potrebujú k tomu potvrdenie o príjme? Ďakujem a prajem pekný deň
ivka70
27.04.15,11:04
Treba si v prvom rade prestudovat vseobecne zavazne nariadenie ku komunalnemu odpadu a cast o oslobodeni v nom, priamo v meste, ktoreho sa to tyka.
Tam je popisane aj to, za akych podmienok je oslobodenie ci znizenie sadyby mozne aj dokedy je potrebne on poziadat.
ivka70
27.04.15,11:04
Co s tym ma zamestnavatel a prijem?
lenka.ba
27.04.15,11:41
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Prvýkrát za mnou prišiel zamestnanec s požiadavkou, že by chcel oslobodenie od platenia za komunálny odpad a ja som nevedela, čo mu mám na to ako mzdárka povedať :)
ivka70
27.04.15,11:49
Mozno chce potrvedenie, kde je zamestnany, zvycajne to ale nestaci, preto si musi pozriet to VZN vo vlastnom meste.
Ak chce to, potrvedenie o trvani zamestnania v mieste xy (vydane na ziadost zamestnanaca) mu napiste.
Zvycajne na ulavu je nutny aj prechodny poobyt v mieste pracoviska a potvrdenie o prech. pobyte staci na ulavu.
veronikasad
27.04.15,12:10
v ktorom meste, resp. mestskej časti ?
lenka.ba
27.04.15,12:23
asi v ZA
veronikasad
27.04.15,12:34
Článok 3
Zníženie a odpustenie poplatku
1. Správca dane k 1.januáru zdaňovacieho obdobia zníži poplatok o 30 % poplatníkovi, ktorým je fyzická osoba staršia ako 62 rokov
.
2. Správca dane, na základe predloženia podkladov, uvedených v tomto článku ods. 3, poplatníkovi poplatok odpustí v zmysle zákona za obdobie, za ktoré poplatník preukáže, že viac ako 90 dní v zdaňovacom o bdobí sa nezdržiava alebo
sa nezdržiaval na území mesta.
Poplatník si v zmysle zákona nárok na odpustenie poplatku uplatňuje osobitne za každé zdaňovacie obdobie.

3.Správca dane určuje nasledovné podklady pre odpustenie poplatku na území mesta:
a) potvrdenie od zamestnávateľa, v ktorom zamestnávateľ potvrdí, že poplatník v zdaňovacom období vykonáva prácu v zahraničí (nie pracovná zmluva),
b) potvrdenie o činnosti vykonávanej v zahraničí,
c) potvrdenie zamestnávateľa (SR) o výkone práce poplatníka v zahraničí,
d) potvrdenie od agentúry o výkone práce v zahraničí , ktorá sprostredkovala prácu v zahraničí,
e) doklad miestne alebo vecne príslušného úradu o pobyte v zahraničí,
f) potvrdenie o štúdiu v zahraničí v zdaňovacom období,
g) potvrdenie o úhrade miestnej dane , resp. daní v zahraničí,
h) potvrdenie o umiestnení v zariadení sociálnych služieb (detský domov, domov dôchodcov, domov sociálnych služieb), v reedukačnom zariadení, v diagnostickom zariadení,
i) potvrdenie o výkone väzby alebo výkone trestu odňatia slobody.

4. V prípade, že podklad podľa ods. 3 nie je vystavený v slovenskom alebo českom jazyku, poplatník predloží aj preklad príslušného podkladu, podpísaného oplatníkom.

5. Podklad nie je možné nahradiť čestným vyhlásením.

http://www.zilina.sk/dokumenty/Nariadenia_20141112062940.pdf