VeroniLe
27.04.15,13:45
Pred mesiacom som prijala dedičstvo po otcovi. Pasíva-dlhy presahujú aktíva. Prijala som to s tym, ze som ochotná vyplatiť veriteľov do výšky nadobudnutého majetku. Avšak neviem ako postupovať, aby som nespravila chybu pri vyplácaní dlhov. Na otcov majetok sú v sučatnosti aj vyhlásené exekúcie. Veriteľov je cca 7 a výška aktív pokryje maximálne prvého v poradí. Mám ja sama oslovovať veriteľov,alebo ako postupovať pri dohode s veriteľmi? Rada by som ich vyplatila bez toho aby mi siahali na moj majetok. Je možné keď ich vyplatím, že stiahnu exekúcie na jeho majetok?
jslancik
27.04.15,11:50
mala si sa vzdať dedičstva. Očividne z toho nič nemáš, iba starosti. Alebo je v tom nejaký drobný háčik?
Mimochodom ako a prečo si to prijala v takom rozsahu, keď zdá sa, nevieš, čo to znamená?
Určite si nájdi právnika, ak ho ešte nemáš (evidentne nie).
VeroniLe
27.04.15,11:58
Nevzdala som sa dedičstva, kvoli vyriešeniu tych exekúcií, nakoľko sa to ťahá už niekoľko rokov a nevieme s tým majetkom nič robiť. Kontaktovala som aj právnika a 100% odpoveď na to ako postupovať mi nevedel dať, preto píšem sem.
bjuty smis
27.04.15,12:01
práve preto si sa mala vzdať dedičstva ..

prečo chceš zo svojho vyplácať cudzie dlhy ?
VeroniLe
27.04.15,12:04
Veď ja neplatím zo svojho, ja platím len do výšky nadobudnutého majetku.
jslancik
27.04.15,12:17
jednoznačná odpoveď podľa dostupných informácii bolo vzdať sa dedičstva. Ale to by asi právnik nič nezarobil. Alebo ste si chceli nechať napr. rodičovský dom a časť dlhov vyplatiť peniazmi? Mali ste celý "jeho" majetok "odpísať", a s ním aj dlhy.
Ako máš v dedičskom konaní ošetrené, že "iba do výšky hodnoty jeho majetku"?
VeroniLe
27.04.15,12:25
Výšku dedičstva mám vyčíslenú v zápisnici od notárky a v tomto znení mi to príde aj potvrdené súdom, ze zodpovedám za dlhy len do tej vysky
ivka70
27.04.15,12:27
Ale naklady, ktore budes mat, kym tie exekucie povybavujes, nie su zaratane v tejto sume + naklady na pravnika a pod.
misoft
27.04.15,13:10
VeroniLe: Napíšem takto: Exekútorom je šum a fuk, koľko si zdedila. Nepomôže ani papier zo súdu, že len "toľko" - oni budú chcieť svoje!
Mala si sa dedičstva vzdať se vším všudy.... lebo síce uspokojíš jedného, ale ostatní pôjdu po tebe (ako dedičke) ako muchy po mäse - a zanedlho budeš mať zablokovaný účet.....
Zrušenie exekúcii budeš musieť iniciovať súdne - takže ďalšie prachy fuč, na to potrebuješ právnika - ďalšie prachy fuč.
A toto:
"VeroniLe (Dnes 15:04) Veď ja neplatím zo svojho, ja platím len do výšky nadobudnutého majetku"
je len tvoje zbožné želanie - skutočnosť je úplne iná....