dukme
27.04.15,14:24
Ahojte, neviete niekto, prosím, či potrebujem nejaké zvláštne povolenie na vjazd k mojím pozemkom, ktoré sú v extraviláne obce a prístup k nim je len po poľných cestách. Postačuje mi len list vlastníctva (na argumentáciu, že naozaj idem na vlastné pozemky), alebo je potrebné ešte nejaké iné povolenie? Ďakujem.
misoft
27.04.15,13:13
Aké povolenie, na čo povolenie?
Vyhodíš blinker, zatočíš volantom a ideš. Nejdeš predsa do lesa!
To by potom museli i traktoristi nosiť lajstrá, ak by šli orať polia, ku ktorým sa dostanú po 3km poľnej ceste....
Peggynka
27.04.15,13:38
Žeby štvorkolka? :D
marjankaj
27.04.15,13:41
Šak si kúp helikoptéru.
dukme
27.04.15,13:56
Žeby LKT, žeby Hummer ? :-) Ale áno, ak je to podstatné, tak ide o dopravu štvorkolkou (ak to zaváži, tak už mám dávno po 40-ke, takže nejde o adrenalín) Druh dopravy predsa nie je podstatný. Pozemky sú podľa výpisu z katastra orná pôda, trvalé trávne porasty, ale aj lesné pozemky. Veď ale aj tie poľné cesty predsa niekto vlastní, či ?
dukme
27.04.15,14:10
Sorry, ja som si myslel, že som napísal na právnu poradňu.
marjankaj
27.04.15,14:18
To bola alternatíva:D
Ale zákon o poľovníctve sa odvoláva na zákon o cestnej premávke a tam je vlastníkom pozemkov povolený vjazd. Neviem však, či som pozeral aktuálny zákon.
Veď vygoogli.
https://www.google.sk/?gws_rd=cr,ssl&ei=9VM-VZXTLsraaMa7gCg#q=po%C4%BEn%C3%A1+cesta+z%C3%A1kaz +vjazdu

http://auto.sme.sk/c/5557962/zaplatil-pokutu-za-zakaz-vjazdu-ktory-tam-nesmie-byt.html
marjankaj
27.04.15,14:26
Inak právnici zadarmo neradia.:eek:
dukme
27.04.15,14:30
To všetko je v poriadku, že mne, ako vlastníkovi pozemku vjazd, alebo prejazd povolený, ale postačuje na argumentáciu napríklad poľovnej stráži len výpis z katastra ? To by potom naozaj po poľných cestách mohli jazdiť motocross a tvrdiť, že idú na svoje pozemky vyčistiť studničku.
dukme
27.04.15,14:47
V pohode, preto som sa neozval právnikovi, ktorý by si vypýtal nejaký bakšiš, ale som napísal na porada.sk do sekcie právo, iné a je pravdou, že som si aj troška nahováral, že je tu niekto, kto sa v danej problematike pohybuje.
marjankaj
27.04.15,16:01
Neblázni. Žiadny zákon neprikazuje vlastníkovi všade so sebou vláčiť výpis z katastra a nebodaj overený podpisom a starý najviac tri mesiace.:eek:
marjankaj
27.04.15,16:13
Pozri §29. Tam je uvedené, čo môže poľovná stráž. Ukáž im občiansky preukaz a dovi-dopi.:eek:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274
misoft
27.04.15,16:22
Pokiaľ na mape nie je, nie je ani nikde evidovaná - je to poľná cesta? Filozofická otázka.
Inak - ak sa nemáš ako dostať na svoj pozemok - vraví ti niečo vecné bremeno?
Ale veľmô pochybujem, že ťa niekto bude kontrolovať, ak sa budeš presúvať takouto cestou, či máš na to právo, alebo nie. A ten, komu "patrí" tá cesta - istotne vie, že majiteľ susednej parcely sa nejako dostať na ňu musí - a keď je tam tá poľná cesta, tak jedine po nej (keby si mu šiel po poli - od radosti by asi neskákal....)
buchač
27.04.15,16:22
Nie, nepotrebuješ.



dukme (Dnes 17:30) To všetko je v poriadku, že mne, ako vlastníkovi pozemku vjazd, alebo prejazd povolený, ale postačuje na argumentáciu napríklad poľovnej stráži len výpis z katastra ? To by potom naozaj po poľných cestách mohli jazdiť motocross a tvrdiť, že idú na svoje pozemky vyčistiť studničku.


Si mýliš pojmy a dojmy...

Poľovná stráž je niečo úplne iné, tá má iné právomoci a povinnosti (alebo naopak).

Viď Príslušný zákon
§ 29
Práva a povinnosti člena poľovníckej stráže
dukme
27.04.15,16:30
Ale ja som nepoložil otázku k právomociam poľovnej stráže, tú som uviedol iba ako príklad, pretože inak si neviem predstaviť komu by ešte mohlo vadiť, že idem vlastným motorovým prostriedkom po poľnej, alebo lesnej ceste k mojim vlastným pozemkom. Ešte by tak mohli namietať ochranári, ale asi aj pri tých si zrejme mýlim pojmy a dojmy.

Prehliadol som prvú vetu, nepotrebujem čo. Nepotrebujem povolenie na jazdu po poľných a lesných cestách ? Nepotrebujem mať žiadny relevantný doklad, že niekde na ceste sú moje pozemky ? To stačí iba dobré slovo ?
marjankaj
27.04.15,16:33
Nemôže ťa kontrolovať kdejaký dilino. Musí mať na to oprávnenie(preukázať sa) a musí postupovať v medziach zákona. Je to zakotvené v ústave.
dukme
27.04.15,16:44
Tak kto by ma potom mohol zastaviť a vôbec si dovoliť opýtať sa, čo tam vôbec robím ? Nejako sa moja otázka zvrhla niekam inam. Dobre, preukáže sa oprávnením, postupuje v medziach zákona (a je to jedno kto to bude, hoci aj dilino) ale čím mám argumentovať ja ?
marjankaj
27.04.15,17:12
Veď som ti už písal. Môžeš mu ukázať občiansky preukaz, prípadne otvor kufor auta, či tam nenájde jeleňa a dovi-dopi.
On ti nemôže dať pokutu, že si nedal prednosť chodcom na prechode ani že si prešiel na červenú. Teda ak to nie je policajt.
buchač
27.04.15,17:21
dukme (Dnes 19:44) Dobre, preukáže sa oprávnením, postupuje v medziach zákona (a je to jedno kto to bude, hoci aj dilino) ale čím mám argumentovať ja ?
====================================

To si nesvojprávny až do takej miery ???

Postupuj v medziach zákona...ergo, nech Ti relevantným spôsobom dokáže, že si porušil nejaký zákon, vyhlášku, predpis,nariadenie...a nie nejakým tvrdením, slovom od agentúry JPP.
Čiže inak povedané...Dilina pošli do teplých a máš pokoj .

-------------------------------------------------------

Záver :
Na svoj majetok máš zo zákona prístup a fertig.
By som rád vidieť dilina, čo by na mňa určitým spôsobom vybehol.
marjankaj
27.04.15,17:23
Juraj myslím, že tá helikoptéra je schodnejšia cesta.:---
dukme
27.04.15,17:35
Prečo sa to motá iba okolo poľovníkov ? Skúsim zopakovať moju otázku.

Ahojte, neviete niekto, prosím, či potrebujem nejaké zvláštne povolenie na vjazd k mojím pozemkom, ktoré sú v extraviláne obce a prístup k nim je len po poľných cestách. Postačuje mi len list vlastníctva (na argumentáciu, že naozaj idem na vlastné pozemky), alebo je potrebné ešte nejaké iné povolenie? Ďakujem.

Neriešim občiansky preukaz a ani otváranie kufra kvôli nejakej zveri, ale riešim zákaz jazdy po poľných, alebo lesných cestách, ak sa práve nepremiestňujem k pozemkom. Podstata otázky bola, či musím mať nejaký doklad o pozemkoch. Pretože inak by bol ten zákaz nevymožiteľný, ak by stačilo len dobré slovo.
buchač
27.04.15,17:38
VIĎ !!!!!

Prvá veta môjho príspevku
marjankaj
27.04.15,17:40
Skús potvrdenie o svojprávnosti. Možno to zaberie.
buchač
27.04.15,17:41
marjankaj (Dnes 20:23) Juraj myslím, že tá helikoptéra je schodnejšia cesta.
============================

SLEDUJEM ...čítam a nestačím sa čudovať...

Dávno tu nebol taký nechápajko... ;)
marjankaj
27.04.15,17:43
Keby sa zákazy dodržovali, tak načo by boli potom sankcie? Neboli by zbytočné?
dukme
27.04.15,17:47
buchač : Vstup do lesa autom nové zákony výrazne obmedzili. Aj tí, ktorí majú povolenie, však často nevedia, ako v lese jazdiť a nenarobiť si problémy. Zákony o ochrane prírody, o lesoch a tiež nový zákon o premávke na pozemných komunikáciách jazdu autom po lesných cestách a lesoch zakazujú. Vstup na lesný pozemok je trestným činom aj tam, kde nie je závora. Do lesa smie vojsť alebo v ňom parkovať iba ten, kto má povolenie od lesného úradu alebo správcu lesa. To citujem vysvetlenie zákona. Som jedným z vlastníkov lesa a kým sa dostanem do toho môjho, tak musím prejsť cez iné lesné cesty, to by si mal pochopiť aj Ty svojprávny aj za mňa. Potom ak by som ako vlastník narazil na mojej lesnej ceste na Teba a hoci nemáš žiaden doklad o povolení, tak si tam môžeš jazdiť ? Tak to mi je už len argumentácia.
marjankaj
27.04.15,17:55
V lese sú poľné cesty? Doteraz si točil iba o poľných cestách.
pavol54
27.04.15,18:05
akosi s tým nosením výpisu z katastra alebo doklade o nájmu pôdy je to pritiahnuté, ale si povinný mať u seba občiansky, podľa údajov si na obecnom úrade môžu preveriť tvoje vlastníctvo eventuálne ich môžeš vyzvať nech ťa nasledujú na tvoj pozemok. A dopo dovi!
marjankaj
27.04.15,18:08
Pali, šak to isté tu do neho hustíme a nepomáha.:eek: Ťažký prípad.
pavol54
27.04.15,18:14
Rozober si kto ťa môže zastaviť? lesná stráž tej predložíš op maximálne ju zavedieš na svoj pozemok nech sa presvedčia
majiteľ pozemku alebo jeho zamestnanec cez ktorý prechádzaš mal by si ho poznať, ak ho ešte nepoznáš tak vytiahni tú hruškovicu
a ostatných pošli tam kde je kruhový sval nemajú nárok
dukme
27.04.15,18:16
marjankaj :To sa akože zmôžeš len na toľko ? Čo si podráždený. nedokázal si mi odpovedať na jednoduchú otázku, tak to nechaj tak, hrdina od klávesnice. Na mojej otázke, ktorú som tu položil to predsa nič nemení. Cesta na hranici poľa a lesa je aká ? Chytrolín.
marjankaj
27.04.15,18:20
Vieš ty čo? Na lesných cestách býva zákaz vjazdu. Na poľných nie.
Požiadaj otecka nech ti vybaví povolenie. A vodičák ti aj tak dali? Ak ideš na bicykli, na ten sa zákaz nevzťahuje.
buchač
27.04.15,18:21
dukme (Dnes 20:47) buchač : Vstup do lesa autom nové zákony výrazne obmedzili. Aj tí, ktorí majú povolenie, však často nevedia, ako v lese jazdiť a nenarobiť si problémy. Zákony o ochrane prírody, o lesoch a tiež nový zákon o premávke na pozemných komunikáciách jazdu autom po lesných cestách a lesoch zakazujú. Vstup na lesný pozemok je trestným činom aj tam, kde nie je závora. Do lesa smie vojsť alebo v ňom parkovať iba ten, kto má povolenie od lesného úradu alebo správcu lesa. To citujem vysvetlenie zákona. Som jedným z vlastníkov lesa a kým sa dostanem do toho môjho, tak musím prejsť cez iné lesné cesty, to by si mal pochopiť aj Ty svojprávny aj za mňa. Potom ak by som ako vlastník narazil na mojej lesnej ceste na Teba a hoci nemáš žiaden doklad o povolení, tak si tam môžeš jazdiť ? Tak to mi je už len argumentácia.
==============================

Ešte raz a naposledy...nakoľko spomínaš zákon, tak ten vraví :

Do platnosti vstúpil už v decembri minulého roku aj zákon o porušovaní ochrany rastlín a živočíchov. Podľa neho sa môže potrestať odňatím slobody každý, kto

N E O P R Á V N E NE

jazdí motorovým vozidlom, motocyklom, motorovou trojkolkou alebo štvorkolkou na lesnom alebo poľnohospodárskom pozemku.
-------------------------------------------------

Pochopil si ...pochopíš to slovo s veľkými písmenami ???

-------------------------------------------------

Aj zákony je potrebné čítať poriadne !
Tu platia dokonca štyri zákony a nie iba tie dva, ktoré si spomenul :

1. Zákon o ochrane prírody a krajin
2. Zákon o lesoch
3. Zákon o porušovaní ochrany rastlín a živočíchov
4. Cestný zákon

...tak študuj...
dukme
27.04.15,18:22
pavol 54 : Súhlasím s Tebou, len netuším čím presvedčím niekde v extraviláne obce napríklad lesnú stráž, že kus lesa, ktorý im práve ukazujem je práve môj. To by som potom musel mať pri sebe list vlastníctva a ofotenú katastrálnu mapu. Takže asi by som mal mať pri sebe tie doklady. Vďaka.
dukme
27.04.15,18:33
buchač : Ja žasnem, najprv napíšeš, že --- Postupuj v medziach zákona...ergo, nech Ti relevantným spôsobom dokáže, že si porušil nejaký zákon, vyhlášku, predpis,nariadenie...a nie nejakým tvrdením, slovom od agentúry JPP.
Čiže inak povedané...Dilina pošli do teplých a máš pokoj .--- takže to už neplatí ? Ja som si zákon prečítal a aj to, že : Zákaz vjazdu sa nevzťahuje:
- na vlastníkov, nájomcov a správcov pozemkov
- na vjazd povolený podľa osobitných predpisov
- na miestach vyhradených orgánom ochrany prírody

Ak si neskončil pomocnú školu a všetko si si tu ešte raz a poriadne prečítal, hlavne moju otázku : bude mi postačovať doklad, že som vlastník ?
marjankaj
27.04.15,18:38
dukme, nestačí, že si si prečítal zákon. Ale treba ho aj pochopiť. A to je na teba asi príliš.
dukme
27.04.15,18:59
marjankaj: Asi som sa Ťa nejako dotkol, inak si neviem vysvetliť ten útočný tón (tak príznačný pre adolescentný vek) a preto ak sa neurazíš, tak už nebudem reagovať na Tvoje infantilné pokusy o radu. Sám vidíš, že sa v danej problematike neorientuješ a len tak trepeš bludy od pása.
Ozaj :
Lesnou cestou sa rozumie: účelová komunikácia určená pre obhospodarovanie lesných pozemkov, vedúca po lesných pozemkoch a jej teleso môže mať asfaltový, alebo kamenno-hlinený povrch. Zákaz vjazdu na ňu nemusí byť označený dopravnou značkou.

Poľnou cestou sa rozumie: účelová komunikácia učená pre obhospodarovanie poľnohospodárskych pozemkov. Spravidla spája verejné komunikácie s poľnohospodárskymi pozemkami. Zákaz vjazdu na ňu nemusí byť označený dopravnou značkou.

To k tým Tvojím múdrostiam o tom, kde je a kde nie zákaz vjazdu.
buchač
27.04.15,19:24
dukme (Dnes 21:33)

Ak si neskončil pomocnú školu a všetko si si tu ešte raz a poriadne prečítal, hlavne moju otázku : bude mi postačovať doklad, že som vlastník ?

====================================

Ja žasnem nad iným....že nečítaš odpovede, lebo odpoveď si dostal odo mňa, viď prvá veta:
http://www.porada.sk/t265467-povolenie-k-vjazdu-na-moj-pozemok-cez-polne-cesty.html#post2715823
-------------------------------------------------------
Ja žasnem aj nad tým, že nejaký zasran, ktorý nevie poriadne čítať, tak tu začne točiť niečo o pomocnej škole.
-------------------------------------------------------
Ja žasnem, ako sa o tak jednoduchej otázke vie toľko točiť, mudrovať, vymýšľať, pindať...atď zo strany zadávateľa "problematickej otázky" ...nazvem ju Balada o hovne.
---------------------------------------------------------
Ja žasnem nad Tvojou prostotou a sprostosťou ...

To máte v rodine ako dedičnú vlastnosť, alebo len Ty si taký "jednoduchý"...???

Ty nedávaš bludy od pása, Ty ich plodíš s toho "pása" a preto to aj tak vyzerá.

--------------------------------------------------------

POZNÁMKA :
Nedorástol si ešte do veľkých nohavíc, aj keď si vlastník lesa.
Ešte veľa halušiek musíš popapkať a veľa materinského mlieka napiť, aby si bol za rovnocenného.

Takže...vypiškať, napiť sa, pomodliť a hajde haja...
branislavp
27.04.15,20:50
no, ale ako sa dostať na svoj pozemok, keď poľnú cestu časť aj s pozemkom niekto kúpil a urobil tam uzamknutú závoru a ostatní vlastníci svojich pozemkov sa nemajú ako dostať k nim, ani pešo, ani vozidlom?
marjankaj
27.04.15,22:04
No šak tou helikoptérou.:D.
draik
28.04.15,05:17
§4 8/2009
(3)
Vodič smie motorové vozidlo použiť len na cestách; to neplatí, ak sa motorové vozidlo v súlade s osobitnými predpismi10) použije
b)
na pôdohospodárske, lesné, údržbárske, stavebné alebo priemyselné práce,
c)
v súvislosti s výkonom poľovníckeho práva a rybárskeho práva alebo ich kontrolou,
viktorviktor
28.04.15,11:22
misoft
28.04.15,15:32
dukme: ty si fakt... na gebuľu!
Najskôr si písal
"Ahojte, neviete niekto, prosím, či potrebujem nejaké zvláštne povolenie na vjazd k mojím pozemkom, ktoré sú v extraviláne obce a prístup k nim je len po poľných cestách. Postačuje mi len list vlastníctva (na argumentáciu, že naozaj idem na vlastné pozemky), alebo je potrebné ešte nejaké iné povolenie? Ďakujem." - teda sme mali dojem, že je to nejaká roľa
A potom
"Som jedným z vlastníkov lesa a kým sa dostanem do toho môjho, tak musím prejsť cez iné lesné cesty, to by si mal pochopiť aj Ty svojprávny aj za mňa. Potom ak by som ako vlastník narazil na mojej lesnej ceste na Teba a hoci nemáš žiaden doklad o povolení, tak si tam môžeš jazdiť ? Tak to mi je už len argumentácia. "
sa z role stal les.
A ešte tu budeš vyskakovať ako taký tajtrlík.
Okrem toho - lesná stráž, ak vykonáva kontrolu, tá ma bohovsky dobrý prehľad o tom, kto je majiteľom lesa....