Komakino
27.04.15,16:14
Mam garaz v panelovom dome a vlastnici bytov schvalili zateplenie panelaku. V projekte je aj vymena garazovej brany s ktorou ale ja nesuhlasim nakolko mam povodnu (plechovu) zateplenu a nechcem plastovu. Problem je ze "pan projektant" nepocital s ramoum brany a pri vymene by sa zmensil vstupny otvor o cca 20cm. Mam obavu ci by som pri vymene dveri vobec vosiel s autom do garaze. Potrebujem poradit ci mam vobec sancu nechat si povodnu branu alebo budem nuteny podstupit vymenu.

Dakujem
Chobot
27.04.15,20:23
Ak je garážová brána tvoja, tak ťa nemôžu donútiť vymeniť si bránu. To je rovnaké, ako keď sa dom zatepľuje a niekto má staré dreverné okná. Tiež mu nemôžu prikázať, aby si ich vymenil za plastové.

Jednoducho, ak s tým nesúhlasíš, tak musía zatepľovanie prispôsobiť tvojim dverám. Je to ale na škodu bytovky.

Kto by financoval výmenu brány? Bolo by to v rámci zatepľovania? Ak nie, tak si nechaj pôvodnú bránu. Alebo im povedz, že ak to bude financované v rámci zatepľovania a nebude ťa to stáť ani cent, tak s tým budeš súhlasiť.
rodina1
28.04.15,05:04
otázka zadávateľa mi veľmi pripomína jedného vlastníka v našom bytovom dome, zadávateľ je registrovaný od včera, my zatepľujeme dom od začiatku februára a garážové brány sa budú vymieňať aj v našom bytovom dome ... vzhľadom k tomu, že aj vlastník garáže prispieva do FPÚaO, bude výmena garážových dverí financovaná v rámci úveru, ktorý si náš bytový dom zobral ... je pravda, že ako to bude vyzerať, ak všetky vonkajšie dvere budú vymenené a len tie jedny nie ...
Komakino
28.04.15,05:37
To: rodina1.... mozno ze sme aj susedia :)..... tu ide ale o to ze v ramci celeho projektu sa ma zvysit komfort byvania a vymenou tejto brany sa mne znizi nakolko brana ktora je navrhnuta zmensuje vstupny otvor min. o 16cm co je vela. Ako to ten vystudovany pan naprojektoval? by som chcel vydiet ako by sa mu to pacilo... Ja nie som proti tej vymene ak by bola v normalnom rozmere.... Ako by sa Vam pacilo ze mate garaz ale nemozete tam parkovat pretoze tam jednoducho nevojdete autom kvoli vymene brany
rodina1
28.04.15,05:45
brány sa budú upravovať, tak ako susedovi v poslednom vchode, a čo sa týka vašej garáže, veď vy nie ste vlastník, vlastníkom je niekto iný ...
Komakino
28.04.15,05:48
....ale tak predsa... a kto je vlastnik je v podstate jedno... ide nam o spolocnu vec...nakolko sa tymto zasahom garaž znehodnocuje... ale nebudeme to tu riesit... mozte mi kludne zavolat... aj tak cislo asi mate. Budeme to riesit s projektovým manažerom
lacotinka
28.04.15,06:39
Plastová výplň otvorov sa dá spraviť hociaký rozmer

netypizovaný rozmer by podľa mňa nemal byť o viac ako 5 % drahší ako typizovaný

Ak brána stojí 2-3 000 €
tak sa bavíte o nejakých 100 - 200 €, čo je pri zateplovaní smiešna suma
Chobot
28.04.15,07:13
Im neide o cenu tej brány. Podstata problému je v tom, že keď tam dajú polystyrén, tak zmenšia otvor do garáže a potom sa tam dá dať len menšia brána. To je ako keď zatepľujú bytovku a okná viac prekryjú izoláciou. Ak je rám dosť široký, nie je problém. Ale ak je úzky rám, tak izolácia (a tým aj omietka) presahuje až do sklenej výplne.

Jedine, že by sa dalo zrezať z otvoru do garáže, aby bola širšia a dala sa tam dať izolácia tak, aby nezmenšila otvor a dala sa namontovať brána pôvodnej veľkosti.

Je to o dohode a kompromise, ale hlavne o nájdení technického riešenia.
rodina1
28.04.15,08:50
správne, o dohode a kompromise ... a čo sa týka technického riešenia, v tom tiež nevidím problém ... len treba tú ochotu
Komakino
28.04.15,10:55
Pani Jarka viete ze som vzdy ochotný sa dohodnúť. Kludne sa mozme spolu stretnut.a predebatovať to. Mali by ste mať všetky dostupné info ohladom tejto veci... Ja prave hladam to technicke riesenie aby sme boli spokojny vsetci....
Komakino
28.04.15,12:31
To Chobot.... brána povodnej velkosti sa neda namontovat pretoze mensia brana je uz vyrobena a nikto nevyrobi novu branu povodnej velkosti
Chobot
28.04.15,13:40
Tak už len zistiť, či cez novú bránu prejde auto. Ak áno, dá sa súhlasiť. Ak nie, tak to nemá zmysel meniť. Jedine vymeniť auto za menšie :) .