Marian 1961
27.04.15,19:03
rozhodol som sa podnikať a poskytovať starostlivosť o deti v rodinnom prostredi fyzickej osoby. Požiadal som o vydanie živnostenského oprávnenia na vykonávanie voľnej živnosti poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôb prenajal som si rodinný dom pričom som bol upozornený že túto prevádzku musím odsúhlasiť na regionálnom úrade verejného zdravotníctva pričom podľa par.2 ods. 2 Zák.č. 561/2008 Z.z. Starostlivosť o dieťa sa vykonáva
a) v rodinnom prostredí dieťaťa,
b) v prostredí účelovo vytvorenom a upravenom na výkon starostlivosti o dieťa alebo
c) v rodinnom prostredí fyzickej osoby poskytujúcej starostlivosť o dieťa.
Ja som sa rozhodol poskytovať starostlivosť o deti podľa písmena c v rodinnom prostredi fyzickej osoby poskytujúcej starostlivosť o dieťa. Ked som požiadal urad verejného zdravotníctva o uvedenie prevádzky bolo mi oznámené že potrebujem zmenu v užívaní stavby čím ma automatický tlačia do písmena b citovaného zákona na vytvorenie zariadenia. Chcel by som vedieť či je nutný súhlas hygieny k uvedenej činnosti pokiaľ poskytujem starostlivosť podľa písmena c a taktiež či je potrebne nahlasiť prevádzku na živnostenskom úrade.
Anik
27.04.15,17:21
Samozrejme, že musíš mať nahlásenú prevádzku na živnostenskom úrade - ako by Ťa našla prípadná kontrola - za nenahlásenie najneskôr v deň začatia poskytovania služby je pokuta.
A či musí dať súhlas aj hygiena - takisto - musí - budeš poskytovať služby a tam hygiena má čo do toho povedať . Aj kanceláriu v kancelárskom komplexe musí prísť skontrolovať hygiene za 50 €ur kolok počkáš 1-2 týždne a vec je vybavená.
Marian 1961
27.04.15,17:35
dakujem ale oni chcu zmenu užívania stavby a to už nebudem mať to rodinné prostredie ale zariadenie v prostredi účelovo vytvorene ako detske jasle ale dakujem
misoft
27.04.15,17:50
A malá poznámočka pre Marian 1961 - keďže sa budeš "starať" o deti - a je jedno v akom type zariadenia - hygiena súhlas musí udeliť. Nebudeš sa predsa starať o bábiky, ale o živé bytosti....
veronikasad
27.04.15,17:55
v prenajatom dome aj bývaš ?
Marian 1961
28.04.15,04:27
starostlivost podľa zák.podľa zak 561/2008 z,Z. par 2 ods.2 písm.c. sa vykonáva v rodinnom prostredí fyzickej osoby poskytujúcej starostlivosť o dieťa (napr. opatrovateľka so živnostenským oprávnením je ktomu prostrediu potrebna zmena užívania stavby lebo potom z toho urobím zariadenie účelovo vytrorene a to je už par. 2 ods. pism. b a nejako si protirečia pričom v tomto pripade je ta zmena potrebna vysvetli mmi niekto ako je to s tym rodinnym prostredim dakujem
Peggynka
28.04.15,04:43
Za a):...budeš dochádzať a starať sa o dieťa v byte,kde dieťa býva...
b)...súkromná materská škôlka,denný stacionár atď....
c)...pestúnska starostlivosť...
Zo svojim zámerom patríš pod b) a všetko,čo s tým súvisí.
Marian 1961
28.04.15,08:10
ďakujem čo rozumieš pod pestunskou starostlivosťou a v akom prostredi sa vykonáva
Peggynka
28.04.15,08:21
Marian 1961
28.04.15,09:44
zatial nie ale chcem sa tam presťahovať a prihláasiť sa k trvalemu pobytu
misoft
28.04.15,15:45
http://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/podpora-rodinam-detmi/penazna-pomoc/prispevok-starostlivost-dieta/starostlivost-dieta.html
"
zariadenie zriadené podľa osobitných predpisov (školský zákon),
iná právnická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť dieťaťu ( z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby),
fyzická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť dieťaťu podľa osobitného predpisu (z. o živnostenskom podnikaní),
iná fyzická osoba, ak nie je osobou uvedenou v písmene a nevypláca sa jej rodičovský príspevok alebo
rodič, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť a nezabezpečí starostlivosť o svoje dieťa poskytovateľom uvedeným v zákone 561/2008.
"
pod c) sa myslí náhradná rodina....
Marian 1961
30.04.15,09:16
chcem ťa poprosiť či sa môžeš vyjadriť k tomu bývaniu ďakujem