pizzanoel
27.04.15,21:20
Ahojte,

dnes som pustila reg.kasu elcom 500T-cash a vypísala mi že ,, servis záložná bateria max.106 dní" ešte sa mi to nikdy nestalo neviete čo to znamena... ??? nechapem čo ma servis s baterkou....
katka911
27.04.15,19:23
ahoj, ja mam tiez pokladnu Elcom, a mne vraveli ked osm ju kupovala, ze baterka ma určitu vydrz, ze po čase treba kupit novu.
Žabinka
27.04.15,19:25
ja mám síce elcom 100, ale keď píše slabá záložná batéria, znamená to, že po určitej dobe sa nebude dať blokovať, treba zavolať servisného technika, ktorý pri výmene batérie poruší plombu, a musí ju vymeniť a číslo plomby zapísať do knihy pokladne..
pizzanoel
27.04.15,19:29
aha, lebo mne zatiaľ normálne funguje....to mi potom vobec kasa nepojde po uplynutí 106 dni- ta baterka bude ako uplne zla?
pizzanoel
27.04.15,19:30
ja mám síce elcom 100, ale keď píše slabá záložná batéria, znamená to, že po určitej dobe sa nebude dať blokovať, treba zavolať servisného technika, ktorý pri výmene batérie poruší plombu, a musí ju vymeniť a číslo plomby zapísať do knihy pokladne..

no na tejto kase sa da vymenit baterka aj bez porušenia blomby...baterka je zo spodu a plomba cez nu nejde....
EditorPO
27.04.15,21:46
Pokladňa má dve baterky (prenosná). Jedna slúži na samotnú prevádzku pokladne, jej napájanie pri neprítomnosti sieťového napätia. Druhá (záložná) baterka udržuje systémovú pamäť RAM, je uložená vo vnútri pokladne. (je to podobná baterka ako na matičnej doske v PC), (viď manuál, strana 9) Jej životnosť je cca 4 roky.
Jej výmenu vykonáva servisný technik, pretože sa pri tom poruší plomba. Po nalepení novej plomby urobí o tom zápis do knihy pokladne.
Poruchové kódy k tomuto prípadu sú v manuále na strane 103.
pizzanoel
28.04.15,17:45
Pokladňa má dve baterky (prenosná). Jedna slúži na samotnú prevádzku pokladne, jej napájanie pri neprítomnosti sieťového napätia. Druhá (záložná) baterka udržuje systémovú pamäť RAM, je uložená vo vnútri pokladne. (je to podobná baterka ako na matičnej doske v PC), (viď manuál, strana 9) Jej životnosť je cca 4 roky.
Jej výmenu vykonáva servisný technik, pretože sa pri tom poruší plomba. Po nalepení novej plomby urobí o tom zápis do knihy pokladne.
Poruchové kódy k tomuto prípadu sú v manuále na strane 103.

aha, už mi je to jasné....to znamená, že pokladnu by som mala do tych 106 dní odservisovat....kolko asi tak orientacne stoji servis zaloznej baterky+plomba... ?
EditorPO
30.04.15,15:09
to je individuálne, záleží to na cenníku servisnej spoločnosti, ktorú máte uvedenú v knihe pokladne,
ale tipujem to do 15-20€ (materiál+práca)