Dboros
28.04.15,09:41
Dobrý deň poraďáci.
Vopred sa ospravedlňujem ak som to zaradil do nesprávnej kategórie alebo nedostatočne formuloval otázky.
1.) Podpísal som pracovnú zmluvu v ktorej mi vymedzili pracovný čas 8 hodinovej práce pričom viem, že v skutočnosti chcú aby som pracoval 12 hodín nemienim pracovať na čierno. Ako mám postupovať?
2.) Nezahrnuli mi do PZ a výplaty faktory ako sú biologické znečistenie, chemické znečistenie, zvýšenú mieru hluku pre ktorú musím nosiť štuple do uší a ani vybrácie od stroja pri ktorom pracujem. Ako mám postupovať?
Za Vaše odpovede vopred ďakujem a vážim si ochoty pomôcť.
jslancik
28.04.15,07:43
predpokladáme, že máš v PZ skúšobnú dobu. Teda môžeš ukončiť PP v skúšobnej dobe prakticky okamžite, a pokúsiť sa pre novú PZ dohodnúť výhodnejšie podmienky.

edit po doplnení informácii: bez skúšobnej doby ti ostáva iba ukončenie PP dohodou alebo výpoveďou. Prípadne ak PP ešte nezačal, tak odstúpiť od zmluvy.

Snáď máš do budúcna poučenie...
Dboros
28.04.15,07:45
Nie nemám tam zahrnutú dokonca ani skúšobnú dobu. Je to PZ na dobu určitú.
kopretinka
28.04.15,07:50
Ak si zmluvu podpísal,už ju nezmeníš.Ak si ešte nezačal pracovať,môžeš od zmluvy odstúpiť.
Tweety
28.04.15,07:51
Dboros Nie nemám tam zahrnutú dokonca ani skúšobnú dobu. Je to PZ na dobu určitú.
Potom ostáva už len skončenie PP dohodou podľa §60 ZP alebo výpoveďou podľa § 67.
Ak PP ani nezačal, môžeš od zmluvy odstúpiť. Jednoducho v dohodnutý prvý pracovný deň nenastúpiš.
Dboros
28.04.15,07:55
Ďakujem za Vaše odpovede to mi stačí. Prajem Vám pekný deň. ;)
veronikasad
28.04.15,08:40
Práca nad rámec prac.zmluvy je práca nadčas, za ktorú patrí zamestnancovi mzda + príplatok za prácu nadčas. Neide o čiernu prácu

Pokial zamestnanec pracuje v zdraviu škodlivom prostredí, patrí mu za odpracovaný čas príplatok v zmysle § 124 Zákonníka práce.

Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom. Ak nemáš dohodnutú skúšobnú dobu a chcel by si ukončiť prac.pomer skôr, je to možné len podľa § 60 ZP (dohoda) alebo uplynutím výpovednej doby v zmysle § 67 ZP.