feem
22.05.06,10:56
Chcem zamestnať osobu, ktorá má riadne zamestnanie, na dohodu. Z odvodov sa platí iba 0,8% ÚP.
1. Kde všade to mám nahlásiť, že som uzavrel takúto zmluvu (ÚPSVaR, ZP, DÚ, SP, .....).
2. Musím to nahlásiť pred uzavretím, alebo stačí až po uzatvorení zmluvy (napr. dajme tomu do 10 dní)
3. Ešte nie som zaregistrovaný ako zamestnávateľ, musím sa zaregistrovať? - na ktorých úradoch.
4. Kde nájdem neaký vzor takejto prac.zmluvy (na inete) a čo všetko tam má byť uvedené?
Marína
22.05.06,09:14
Chcem zamestnať osobu, ktorá má riadne zamestnanie, na dohodu. Z odvodov sa platí iba 0,8% ÚP.
1. Kde všade to mám nahlásiť, že som uzavrel takúto zmluvu (ÚPSVaR, ZP, DÚ, SP, .....).
2. Musím to nahlásiť pred uzavretím, alebo stačí až po uzatvorení zmluvy (napr. dajme tomu do 10 dní)
3. Ešte nie som zaregistrovaný ako zamestnávateľ, musím sa zaregistrovať? - na ktorých úradoch.
4. Kde nájdem neaký vzor takejto prac.zmluvy (na inete) a čo všetko tam má byť uvedené? 1+2./ Na Registračnom liste FO vypíšeš všetky údaje a pred nástupom na výkon práce odovzdáš do SP. Na RL perom vedľa názvu tlačiva napíšeš Dohoda o VP. Na tlačive totiž nie je určená na dohody kolónka.
Napr. Dohoda o VP uzavretá na dobu od 1.6.2006. RL odovzdať najneskôr 1.6.2006 ráno pred pracovnou dobou(lešie deň vopred).
3. / Na DÚ sa zaregistruješ na odd. registra ako platca dane zo závislej činnosti najneskôr k 1.6.2006.
4./ Vzor dohôd Ti prikladám.
Ak chceš uzavrieť dohodu, tak potrebuješ vzor buď Dohody o vykonaní práce alebo Dohody o brigádnickej práci študentov a nie Pracovnú zmluvu.
ZuzanaP
22.05.06,09:18
Musíš sa zaregistrovať ako platiteľ dane zo závislej činnosti na DÚ, spravíš mu dohodu o vykonaní prác (nesmie byť uzatvorená na opakujúce sa činnosti), prihlásiš ho vopred len do SP - faxom, mailom, SMS, potom aj na registračnom liste FO do SP.
feem
22.05.06,12:16
Ešte jedna otázka:
Na tlačive Dohoda o VP.pdf je uvedené v bode 5.:
Zamestanec vykobá pracovnú úlohu a) osobne
b) za pomoci týchto rodinných
príslušníkov
Dá sa to urobiť tak, že dohodu napíšem na manželku, ako zastupovanie, pomocné práce, a iné ....... a na jeden deň ju zastúpi jej matka (ako rodinný príslušník), ktorá je tiež zamestnaná. Alebo musím napísať novú dohodu o VP na svokru???
Marína
22.05.06,13:18
Napr. v §225 ZP sa spomínajú rodinní príslušníci, ale mám za to, že odkedy sa musí každá FO prihlasiť do SP formou registračného listu, si povinný uzatvoriť dohodu osobitne s každou FO.