Broko
28.04.15,10:10
Predávam posilňovací stroj nie za účelom zisku, ale len sa ho chcem zbaviť pretože mi doma zavadzia. Predávam ho klasicky cez bazoš a zavolala mi pani, že by o to mala záujem škola, cena je 2000€. Mňa by zaujímalo ako prebieha predaj verejnému sektoru resp. škole. Pani nebola až tak v obraze, tak mi to nevedela povedať. Vravela len toľko, že majú na to vyhradenú podobnú čiastku ako mám ja na inzeráte len potrebujú aby im to schválili a to že budú vedieť až v polke mája.

Moja otázka je či stačí obyčajná kúpno-predajná zmluva, ako pri predaji bazárových vecí alebo treba vystaviť faktúru?(som živnostník, takže bola by aj taká možnosť)
veronikasad
28.04.15,08:55
prístroj pochádza z tvojej podnikatelskej činnosti ? Ak ano, kedy si ho vyradil z podnikania ?
martinez
28.04.15,09:01
pokial to nemas zaradene v obchodnom majetku zivnosti (§2,m zakona o dani z prijmov), tak staci kupno-predajna zmluva.... prijem z predaja je pre Teba oslobodeny od dane (§9,1,c)
Broko
28.04.15,09:11
vďaka za skorú odpoveď, v obchodnom majetku to nemám takže je to v poriadku a nevadí keď k tomu nemám žiaden doklad resp. faktúru keď som to kupoval...predsa má to snáď viac ako 10 rokov a tažko by som také niečo našiel
Broko
28.04.15,09:11
nie, je to môj osobný majetok
martinez
28.04.15,11:08
kedze ten predaj nepodlieha dani, tak nemusis pocitat zaklad dane... a ked nemusis pocitat zaklad dane, tak nepotrebujes mat ani doklad o kupe....