Retro22
28.04.15,10:16
Dobrý den
potrebujem poradiť ohľadom súdnch trov.
Dnes mi prišla výzva na dobrovoľne plnenie právoplatnym a vykonateľnym rozhodnutím uhradit súdne pohľadavky z roku 2003 vo vyške 485e.
Krajsky súd ma vyzyva aby som do 15 dní zaplatil uvedenu pohladavku.
Moja otazka znie.
Nie je to uz nahodou premlčacia doba po tych 12 rokoch?
Ako mam zaplatit tych 485e kedze som dlhodobo nezamestnany, vedeny na urade prace a poberam len davku v hmotnej nudzi 61,60e ?
Je nejaka moznost o poziadanie o odpustenie tychto sudnych trov kedze nemam to ako zaplatit ?
Prosim o radu.
Ďakujem velmi pekne za kazdu uzitocnu radu ktora mi to pomoze vyriesit.
Pekny den
Mária27
28.04.15,10:38
Pokús sa v stanovenej odpovedať v tom zmysle, že
1.vznesieš námietku premlčania, nakoľko je to viac ako 12 rokov
2. popíšeš tvoj stav hmotnej núdze s použitím ustanovení zákona

Podľa zákona 65/2001 Z.z.o správe a vymáhaní súdnych pohľadávok

§ 4
(4) Justičná pokladnica môže trvale upustiť od vymáhania súdnej pohľadávky od povinného, ak súdnu pohľadávku nie je možné vymôcť. Za pohľadávku, ktorú nie je možné vymôcť podľa tohto zákona, sa považuje pohľadávka, pri ktorej
a) je súdna pohľadávka premlčaná a povinný vzniesol námietku premlčania,
b) je pravdepodobné, že výťažok, ktorý by sa pri jej vymáhaní dosiahol, nepostačí ani na krytie nákladov spojených s jej vymáhaním,
c) je zrejmé, že majetok povinného nepostačí ani na čiastočné uspokojenie pohľadávky,
d) sa najmenej v období troch rokov idúcich za sebou až doteraz bezvýsledne vedie výkon rozhodnutia,
e) vymáhanie je spojené s nadmernými ťažkosťami, pričom je zrejmé, že ďalšie vymáhanie nebude viesť ani k čiastočnému uspokojeniu pohľadávky,
f) nemohlo dôjsť k uspokojeniu pohľadávky ani vymáhaním od dedičov povinného ako fyzickej osoby a právnych nástupcov povinného ako právnickej osoby.
AmmiS
28.04.15,13:43
Mohli by ste uviesť ten odstavec z rozhodnutia, ktorý hovorí o povinnosti platiť? - výrok rozhodnutia? :-)
Retro22
29.04.15,10:16
Presne znenie je:
Vec: Výzva na dobrovoľné plnenie.

Právoplatným a vykonateľným rozhodnutím /uznesenie, rozsudok, platobný rozkaz/ Vám bolo uložené uhradiť súdne pohľadávky.

(su tam potom spysove znacky a suma na uhradu zo dna 14.5.2003.)

Vzhľadom na to že ku dnešnému dňu pohľadávky neboli z Vašej strany uhradené, v súlade ustanovením § 5 zákona č.65/2001 Z.z. o správe a vymáhaní súdnych pohľadávok Vás Vyzývame, aby ste v lehote 15 dní zaplatili uvedené pohľadávky na účet justičnej pokladnice Krajského súdu v Bratislave.

Poučenie:
Po uplynutí lehoty 15 dní justičná pokladnica pristúpi k nútenému výkonu, čo moze znamenat navýšenie pohľadávky v súvislosti s výkonom rozhodnutia.

doložené šeky k zaplateniu.

Tak teraz neviem ako mam postupovat kedze som nezamestnany a poberam len davku v hmotnej nudzi a 485e je premna vysoka suma.
Retro22
29.04.15,14:00
ako napisat tu ziadost co tam presne mam uviest? Nikdy som nic take nepisal na sud. Poradite? mozte aj do ss dakujem