vaneska 07
28.04.15,10:23
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Od novembra 2014 robím aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej činnosti, pri podpísaní dohody mi bolo povedané, že mám odpracovať 20 hodín týždenne a dodané, že najviac 80 hodín mesačne. Tých 20 hodín týždenne je v dohode zahrnutých. Pani ešte prízvukovala, že sviatky si máme odrábať - tak sme tak robili (naivní). V januári som si odpracovala sviatok, ale neodpracovala som si jeden deň v týždni - január mal 5 týždňov. V marci- 5 týždňový, som si tiež opracovala 80 hodín, tak ako každý mesiac - prišla výplata a stiahnuté za dva neodpracované dni. Odrobím 80 hodín za mesiac dajú také isté peniaze ako za 96 či 100 odpracovaných? Koľko hodín za mesiac mám maximálne odrobiť pri tejto forme aktivačnej činnosti?
misoft
28.04.15,16:34
"Aktivačná činnosť sa vykonáva v rozsahu najviac 20 hodín týždenne okrem týždňa, v ktorom sa aktivačná činnosť začala, s možnosťou jej opakovaného vykonávania najviac počas ďalších šiestich kalendárnych mesiacov."
To slovíčko NAJVIAC.
§52 zákona o službách zamestnanosti.
T.z. že odpracuješ cez týždeň 20 hodín, ale NIKDE nie je napísané, že sa to má rozvrhnúť rovnomerne. Jeden deň môžeš 8 hodín, druhý 4, tretí 8 a máš odmakaných 20 hodín za týždeň.
Nech pani zdôvodní, za čo stiahla tie dni, nech ti predloží výkaz odpracovaných hodín. Ak bude tam svietiť za mesiac 80-tka - nemáš čo riešiť. Podáš podnet na ÚPSVaR, že ťa ukrácajú pri aktivačnej činnosti vymyslenými neodpracovanými dňami (ide totiž o odpracované HODINY! - nie dni!)