Jan Luky
28.04.15,10:25
Zdravím, potreboval by som poradiť. Mám malú spoločnosť ( s.r.o. ) a potreboval by som zamestnať jedného zamestnanca. Má 25 rokov a je evidovaný na úrade práce viac ako 6 mesiacov. Spoločnosť sídli v BB kraji.

Chcel by som sa opýtať, či máte niekto skúsenosti so zamestnávaním na dohodu a zároveň s vytvorením pracovného miesta pre znevýhodneného uchádzača podľa §51a. Čo sa viacej oplatí zamestnávateľovi ( v zmysle jednoduchšie vybavovanie, menšie mzdové náklady väčšia efektivita ) ?

Začal som zisťovať ako to je z poskytnutím príspevku pre znevýhodneného uchádzača podľa §51a. UPSVaR mi poslal kopu papierov a žiadostí a vyhlásení a popravde nie som z toho múdrejší.
Tak som oslovil známych a dostal som jednoznačnú opdoveď, že je stým kopa papierovania ( mesačné výkazy v tlačenej forme na UPSVaR ), kontroly a že to nesie viacej nevýhod ako výhod.

Lenže nestojí to za tých 80% z celkovej ceny práce?

Vopred ďakujem za odpovede.
veronikasad
28.04.15,08:32
Či ti stojípreplácanie 80 % ceny práce za administratívu okolo získania príspevku musíš posúdiť sám.
Povinnosti zamestnávatela voči SP, ZP a DU sú rovnaké pri dohode aj pracovnej zmluve.