pomarancova
28.04.15,11:22
Mala som psa ktory uhynul a dnes som si spomenula vlastne na priebeh jeho ,,choroby,, ked som videla ako nasa macka zerie potkana. Takze skusim to opisat.ako prve som si vsimla u psa krvou podliate oci a vystupene z jamiek. Vyzeralo to desne, aj taky zvlastny pohlad mal. Troska zvlastne sa choval, ako nikdy predtym, nebol smutny, ani agresivny, ale taky iny, neviem to pomenovat.potom to preslo. Za nejaky cas som si vsimla, ze schudol. Chudol dalej, ale pomaly. Ale nic take v spravani som nebadala. Onejaky cas som zase registrovala,,ze stale pije vodu, ovela viac tu, co mal vonku ako vnutri , asi studensia?neviem. Stale chodil na tu vodu na dvore. Nadmerne pil.jedol dobre, spravanie ok. O zasanejaky cas zasa ubytok na vahe, uz bol dost schudnuty nanho a pridalo sa zvracanie a spravanie sa zmenilo, stale vracal a chcel byt sam, smutny. Cely priebeh trval asi dva, tri mesiace.potom uhynul, dali sme ho utratit, uz ani nechvel chodit.bol aj stary.veterinar pobedal, ze su to ladviny. Este pred prvym priznakom cervene oci, mal pes gucu pri prsniku davnejsie a nato veterinar, ze to preto, lebo nemala mlade, vraj mlieko sa tam nazbieralo ci co, viac to otec riesil, takze neviem presne. Neviem ci to ma suvis s tym, co o nejaku dobu nastalo.tie oci vystupene z jamiek krvave boli strasne.chudol pomaly, v koncoch vracal a apatia asamota. Mohol by otraveny?su aj take ottavy po ktorych umiera zviera dlho?ppardon za preklepy, som na tablete.
arizona
28.04.15,09:34
Si myslis, ze ti niekto da 100% odpoved? Nie,mozeme iba hadat.
Su desiatky ,ci stovky druhov latok, z ktorych sa moze zviera otravit. Kazda latka ma iny priebeh,ina cas posobenia.
Jedinu,presnu odpoved by dala pitva.
ivka70
28.04.15,10:08
Krvou podliate oci su u psov znamenim zvysenej teploty.
Comu nasvedcuje aj nadmerne pitie vody.

Mohol mat kludne zapal zaludka ci dvanastnika, co sa mu neskor prenieslo na dalsie vnutorne organy.
Nemuselo to byt otravou.
Otrava ma skor rychlejsi priebeh, nie 3 mesiace.
Dav
28.04.15,10:22
Predovšetkým bolo treba konzultovať zdravotný stav psa s veterinárom. Mohla a nemusela to byť otrava. Pitie vody, vracanie, chudnutie, smútok, apatia, sú príznaky zlyhávania obličiek. Ale aj iných chorôb. Mohla to by rakovina, následky uhryznutia kliešťom, obličky, staroba. štítna žľaza ....a samozrejme otrava alebo čokoľvek iné.
Terezia13
28.04.15,10:57
ak má niekto podozrenie na otravu, odporúčam vždy zájsť k veterinárovi, po uhynutí zvieratka zoberie vzorky - my sme mali ten problém, fenka nám uhynula priamo v ordinácii - veterinár zobral vzorky pečene, ľadviny, krvi a poslal na rozbor. Otrava sa potvrdila. Pri klasickej otrave sú viečka biele aj sliznica v papuľke je biela. To je príznak krvácania do vnútra. Klasická otrava na hlodavce je na báze riedenia krvi.
Zvieratko uhynie za krátky čas - 3 - 4 dni a ku koncu zvracia intenzívne krv. Toto nevyzerá na klasickú otravu. U fenky to mohla byť aj rakovina, keď mala hrču. Mohlo to byť aj z toho, že nemala šteniatka.
EvkaKovacova
15.05.15,18:10
do koľkých rokov by mohla fenka mať ešte šteniatka? keď tu čítam, že keď nebude mať vôbec, tak môže mať takéto následky ?! Naša má už 8 rokov, a ešte nemala malinké :-(
kopretinka
15.05.15,18:52
to,že nemala mladé,ešte neznamená,že bude mať rakovinu! to je hlúposť! Moja psica rakovinu nemala a iná psica,ktorá mala šteniatka,tak rakovinu mala....