kiko85
29.04.15,10:20
Prajem krásny deň, chcel by som sa znalých opýtať na jednu vec. Jedná sa o toto: sme prepravná spoločnosť, ktorá posunula prepravu tovaru tretej osobe t..j ďalšiemu dopravcovi. Ten žiaľ nestihol tovar doručiť včas a za dohodnutých podmienok. Nastalo omeškanie a Náš zákazník Nás informoval, že mu tým vznikla škoda, ktorú si bude u Nás uplatňovať. Škoda bude uplatnená na moju spoločnosť samozrejme. Škoda vznikla ešte v januári tohto roku, aj po urgenciách nemám doteraz žiadnu informáciu o vzniknutej škode, žiadne predčasné vyčíslenie.Len jeden list z januára kde sa len stručne píše, že škodu si budú uplatňovať. Ani po urgenciach mi stále predmetnú škodu nevyčíslili. Pozastavili mi všetky finančné toky vyplývajúce z Našich predchádzajúcich obchodných vztahov. V obchodnom zákonníku som nič konkrétne ohľadom povinnosti poškodeného na zaslanie a určenie výšky škody, čo sa tíka časového hľadiska nenašiel. Takže moja otázka znie dokedy má povinnosť poškodený zaslať a vyčísliť faktúru za škodovú udalosť. Môžem ju v rámci zákona neakceptovať nakoľko doteraz nebola vyčíslená??? po takmer 3 mesiacoch od vzniknutia škody?
ďakujem veľmi pekne za vaše rady a postrehy.