Roman 123
29.04.15,19:13
Priatelka ma zmluvu a najme na uzivanie nebytovych priestorov ktory sa nachadza v bytovke. Ked sa zmluva podpisovala v tych priestoroch neboli namotnovane elektricke hodiny , ale rozpocitavali to. A teraz po dvoch mesiacoch prenajimatel od nej ziada aby si dala namontovat el. hodiny na vlastne naklady lebo inak ju vypne.
Chcel som sa opyta kto ma povinnost dat namontovat el. hodiny? Lebo ak ich zaplatime my tak po nasom odchode z priestoroch nam nevratia naklady ktore zaplatime za el. hodiny a je nam aj zbytocne si ich odmontovat.
Dokonca uz prisla aj zmluva o pripojeni el. zariadenia ziadatela do distribucnej sustavy na nase meno a pritom sme to my nenahlasovali. , ale firma v ktorej priestoroch sme v najme
buchač
29.04.15,18:09
Čo sú to nebytové priestory v tomto prípade a na aký účel slúžia ?
sito
29.04.15,18:10
Vlastník nebytového priestoru v dome!

Tým odpojením, neporuší tu zmluvu o prenájme nebytového priestoru v dome?
Roman 123
29.04.15,18:16
potraviny-vecierka ktora je v priestoroch bytovky
bodliak
29.04.15,18:57
Nájomca a nájomník je to isté.
To druhé je prenajímateľ...
Peggynka
29.04.15,20:13
Tá cena za pripojenie nie je taká vysoká (cca 60€ a dáš si ju do nákladov)),pretože elektromer si nekupuješ,je majetkom DS(distribučnej spoločnosti).Pre teba je dôležité vedieť,aké spotrebiče v prevádzke budeš mať (chladničky,mrazničky,klimatizácia atď.),aby si mala správny istič a neplatila zbytočne vysokú tzv. stálu platbu.Doporučujem ti vyhľadať nejakého elektrikára a nech ti to spočíta a pomôže s vyplnením žiadosti o pripojenie.
Aha,pardon,takže odpovedám priateľke :)
sito
29.04.15,20:22
Ak je to nová prípojka, 60 € nebude stačiť.
tannenkau
29.04.15,20:25
Ja som tiež elektrikár
dokonca energetik
a v decembri / januári som robil zmluvu o pripojení (na Morave pre mojich korejcov ) len tam bol výkon cca v kW taký, ako budeš ty mať vo W
Peggynka
29.04.15,20:25
Nie je to nová prípojka,keď tam už elektrina je.Tam pravdepodobne bežali na elektrinu pre domácnosti a toto je malý podnik,sú tam aj iné ceny.Riskujú,že im celú bytovku začlenia medzi podnikateľov a to by už bola iná káva :eek:
Peggynka
29.04.15,20:27
:D:D:D Tak jej vysvetli,čo je to MRK
tannenkau
29.04.15,20:28
1 MW bol cca milion korún

teraz je (kupoval som korejcom asi v 10/2014 ) tuším okolo 45 € / kW (ak ideš na RK VN )

ale mrkneš na URSO a tam nájdeš
tannenkau
29.04.15,20:30
pred 3 rokmi pre 69 bytov správca nedeklaroval, že v BD sú iba byty, tak ako malý podnik zaplatili o 100 € / rok viac
Peggynka
29.04.15,20:33
Distribučky majú ceny (teda aspoň VSD má na stránke :) ) za pripojenie uvedené.
tannenkau
29.04.15,20:35
to kúpiš raz (max rezervovaná kapacita)
RK si kupuješ opakovane na (1 , 3 , 12 mesiacov) obdobie
MRK je cey 40 €
RK okolo 6
prekročenie RK okolo 30
prekročenie MRK 99 €/ kW :D

PS
MRK je v elektrine čosi ako DMM v plyne = pre teba rezervovaná časť distribučnej siete
sito
29.04.15,20:39
Asi viac do toho vidíš, teda poznáš situáciu. V bytovke má každý byt svoje odberné miesto, prípojku. Jej nové zapojenie stojí okolo 180 €. Odpojenie a znova zapojenie môže tých 60 €. Môžno je tam viac nebytových priestorov s jedným odberným miestom, prípojkou. Náklady si rozpočítavali dohodnutým spôsobom. Asi bude teraz predpokladaná spotreba vyššia a pred tým používaný spôsob rozpočítania nákladov by tomu už nevyhovoval, že? Či nie?
Peggynka
29.04.15,20:45
Nejasné zadanie...v úvode píše o bytovke,na konci zadania o firme,v ktorej priestoroch sú v nájme :D
tannenkau
29.04.15,20:47
Teoreticky podľa veľkosti by to vyšlo iba takto :
BD
SRO
SZčO
sito
29.04.15,21:17
Že by v bytoch mali firmu? To skôr vo firme byty, ako Číňani.
lacotinka
30.04.15,05:42
Aj ja mám v byte celú firmu (lebo prevádzku už reálne neprevádzkujem)

Tak sa tu tlačíme (v 1 izbe :D ) :
BSM majiteľ bytu
zakladateľ
správca vkladu
konateľ
a k tomu celá SRO