smoulinka436
30.04.15,10:14
Dobrý deň, chcem sa opýtať mám ako učiteľka starú dovolenku, ktorú som nestihla vyčerpať pretože škola zaviedla, že počas školkého roka môžeme čerpať iba 3 dni dovolenky svojvoľne. Mala som veľa náhradného voľna za suplovanie a zriadovateľ tlačí aby sme tú dovolenku vyčerpali do konca mája pretože inak prepadne. Môže nechať túto dovolenku prepadnúť, ak som nemala možnosť ju vyčerpať zo strany zamestnávateľa? Ďakujem
Tweety
30.04.15,08:14
Čerpanie D v zásade určuje zamestnávateľ.
§113
(2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi dovolenku tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. Ak zamestnávateľ neurčí zamestnancovi čerpanie dovolenky najneskôr do 30. júna nasledujúceho kalendárneho roka tak, aby zamestnanec vyčerpal dovolenku do konca tohto kalendárneho roka, čerpanie dovolenky si môže určiť zamestnanec. Toto čerpanie dovolenky je zamestnanec povinný oznámiť zamestnávateľovi písomne, najmenej 30 dní vopred; uvedená lehota môže byť so súhlasom zamestnávateľa skrátená.
smoulinka436
30.04.15,08:41
To mi je jasné, ale ak z jeho strany nebolo umožnené túto dovolenku vyčerpať, má právo na to aby táto dovolenka prepadla?