makoska
22.05.06,13:32
Zamestnanec pri vymene oleja svojmu zakaznikovi (neviem ako sa mu to mohlo podarit...) poskodil sklo na aute...takze manazer firmy sa rozhodol opravu za sklo zaplatit...
Moze to byt uznane ako danovy naklad??
Nemaju fakturu za opravu, len doklad z regitr. pokladne a dodaci list..na ktorom je ale uvedene EČV auta zakaznika....
DušanČ
22.05.06,21:02
Je to pre firmu škoda, teda opravu - výmenu skla by som zaúčtoval ako škodu. Ako daňový náklad je to len v prípade, ak sa táto škoda vinníkovi zosobní v celej výške.
KEJKA
22.05.06,21:14
podla mňa opraviteľná škoda nie je škoda...
Nandrolon
23.05.06,05:19
to sklo ale zrejme opravitelne uz nebude...
DušanČ
23.05.06,06:04
podla mňa opraviteľná škoda nie je škoda...

Ako som pochopil zo zadania, je to vynútená oprava cudzieho majetku, ktorú firma zamestnanca, ktorý škodu zavinil, musí uhradiť. Pre túto firmu to bude vždy len škoda.
makoska
23.05.06,07:55
dakujem pekne....myslela som ze nedanove...ale som to chcela potvrdit...myslim, ze to nedaju nikomu k nahrade....este je tu sanca, ze by to mohlo ist z poistky jedneho zamestnanca...
SERVIS
23.05.06,08:36
My sme mali tiež tento prípad. Spravila som to tak, že som zákazku na výmenu skla vypísala na meno zamestnanca, ktorý škodu spôsobil. On si potom fakturovanú sumu vypýtal od poisťovne, v ktorej je poistený voči škodám pri výkone zamestnania. Žiadnu škodu som neúčovala.