Majka
22.05.06,12:53
Mame ukoncenu likvidaciu spolocnosti a je potrebne ulozit vsetky dokumenty o zalozeni spolocnosti -a.s. ,valne hromady,akcie,uzavierky a doklady o vymaze z OR do statneho archivu.Teraz sme zistili ze nam chyba Zakladatelska zmlvua,origilnaly z val.hromad a pod.... firma sa likvidovala 8r. a teraz nik netusi kde su tie dokumenty,prehladali sme sanony,dokumenty...nikde nie su,mam len uctovne zalezitosti, a ani pravnik ich nema, je mozne aspon zakladatelsku zmluvu a nejake dodatky vyziadat z OR archivu listin? Akym sposobom?
josh
23.05.06,11:43
Ak tie listiny su v archive listin na OR, urcite z nich za kolok poskytnu odpisy. Treba tam skocit a spytat sa, pripadne na www.orsr.sk najst, ci to tam je, zvykne tam byt (nie u vsetkych spolocnosti to je ale dokoncene) nazov listiny, ktora je ulozena v zbierke listin.
Majka
28.05.06,11:29
dakujem pekne,
nasla som tam iba uzavierky a uplne znenia stanov... takze sa tam zajtra zastavim, avsak vies mi prosim ta poradit kde sa to ziada? na obchod.registri?
Danila
28.05.06,11:43
Súčasťou OR je zbierka listín- súbor listín, ktoré sa ukladajú na registrovom súde a sú verejne prístupné. Zbierka obsahuje spoloč. zmluvu, zakladateľskú listinu, notárske zápisnice k príslušným dokumentom, takže skús túto možnosť.
Majka
28.05.06,11:50
Súčasťou OR je zbierka listín- súbor listín, ktoré sa ukladajú na registrovom súde a sú verejne prístupné. Zbierka obsahuje spoloč. zmluvu, zakladateľskú listinu, notárske zápisnice k príslušným dokumentom, takže skús túto možnosť.

vyskusam,zajtra sa tam zastavim, som zvedava co vybavim. je teda mozne ze davaju z tychto dokumentov odpis? to by bolo fajn.
dakujem pekne za radu.
rada
28.05.06,14:39
:)

SADZOBNÍK SÚDNYCH POPLATKOV

II. Poplatky za úkony súdov
Položka 24b
a) Za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra s výnimkou výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov a po vykonaní zápisu podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku...............200 Sk
b) za vyhotovenie fotokópie listiny uloženej v zbierke listín, za každú, aj začatú stranu....................10 Sk
c) za vyhotovenie a vydanie odpisu z obchodného registra, potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, a za vydanie potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín...........................100 Sk

Poznámka:
Vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri a ozmene a doplnení niektorých zákonov a podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku, poplatku nepodlieha.
Položka 24c
Za nahliadnutie do obchodného registra ..............100 Sk
:)
Majka
29.05.06,04:57
:)

SADZOBNÍK SÚDNYCH POPLATKOV



II. Poplatky za úkony súdov
Položka 24b
a) Za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra s výnimkou výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov a po vykonaní zápisu podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku...............200 Sk
b) za vyhotovenie fotokópie listiny uloženej v zbierke listín, za každú, aj začatú stranu....................10 Sk
c) za vyhotovenie a vydanie odpisu z obchodného registra, potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, a za vydanie potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín...........................100 Sk

Poznámka:
Vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri a ozmene a doplnení niektorých zákonov a podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku, poplatku nepodlieha.
Položka 24c
Za nahliadnutie do obchodného registra ..............100 Sk
:)


radka si poklad,odkial to mas?nesmierne si ma potesila asom ti moc vdacna.
rada
29.05.06,05:19
Je to vyňaté zo zákona o súdnych poplatkoch. Dúfam, že výška poplatkov sa nemenila. Ale myslím, že to ani nie je tak podstatné ako to, že sa dá nahliadnuť resp. vydať kópie z OR.
Pekný deň.
kajab
30.05.06,10:37
V zbierke listín je len to, čo tam uloží daná firma a súd, keď robíte nejaké zmeny vo výpisoch (napr. zakladateľská listina sa posiela dvojmo - jedna zostáva na obchodnom registri, jedna do zbierky listín). Keďže to bola firma založená pred min. 8 rokmi, myslím si, že to tam nebude.
Majka
31.05.06,12:31
bola som tam,dala som si vyhlaat dokumenty aj z r. 1995 kedy bola firma zalozena,vsetko mi vyhladaju ale nie na pockanie lebo to musia dohladavat inde mam prist v piatok budem to mat pripravene, som teda zvedava.
rada
31.05.06,15:52
Super. Dobrá spätná väzba.