Grohe
01.05.15,09:57
Zdravim poraďáci. Kvôli PN som meškal s obnovou STK na auto 9 dní. V prípade že mi chce odbor dopravy za meškanie dať pokutu (myslím že min. pokuta je 160Eur) môžem sa odvolať na to že som bol na PN? Ďakujem za každu radu
arizona
01.05.15,08:34
A uz ti prisiel nejaky sek na pokutu?
Ak nie, kludne chod na STK este dnes. Ja som tiez bola par dni neskor, nikto ma nepokutoval.
ivka70
01.05.15,09:37
Keby ti skutocne chceli dat pokutu, tvoja PN ako dovod neobstoji. Lebo tvoja ucast na STK nie je podstatna, podstatna je ucast auta, prist s nim moze hocikto s platnym vodicskym. To by muselo mat PN auto :)
misoft
01.05.15,10:47
Očuj môj! Odbor dopravy pre pár dní meškania nebude dávať pokutu. Ak by si meškal 2-3 mesiace - tak to by sa už začali o teba zaujímať, ale 10-14 dní - stáva sa, že niekto "trochu" sa omešká....
buchač
01.05.15,10:59
Ono to nie aj také jednoduché šmariť okamžite pokutu.
Je síce pravdou, že vlastník vozidla je povinný dodržať tie lehoty.
ALE
Na druhej strane sa jeden niekedy nevie zariadiť aj mesiac vopred, nakoľko na staniciach STK sú tiež solídne vyťažení. Keď príde do toho nejaký problém a majiteľ sa proste nemôže dostaviť na prehliadku, tak potom čo ? Nie každý dá svoje vozidlo cudziemu do rúk, nevraviac aj o samotnej kontrole, nakoľko pri tej je oboznamovaný o stave svojho vozidla priamo na linke od samotného technika. To lastro je v podstate o ničom, z neho sa veľa nedozvie.
...a ak sa jedná o zdravotný problém, tak jeden rieši najprv ten a nie nejakú poondiatu STK, ktorá je v podstate na dve veci....na trt a na výpalné pre štát.