allgreen
01.05.15,14:09
Dobrý deň, hlavná otázka znie prečo sa mi v inventúrnom súpise načítajú iné množtvá ako sú v sklade? zatial som zistil len to že v skladových pohyboch je jeden príjem bez dátumu, to je kameň, úrazu, ale takých tam mám veľa, napravil som to len sposobom že som zmenil spracovavane obdobie (2014) a ručne vymazal z konkrétnej príjemky. no, nepomohlo ani vysporiadanie všetkých príjemok, stále sú tam rozdieli, vie niekto prečo??

Upravujem posledný krát.
Koho to zaujíma nech číta ďalej. Chyba bola ani neviem v presne v čom, ale zaiste to bolo kvôli tomu že v skladových pohyboch určitých kariet chýbal dátum. Našťastie som si vedel vyhladať v ktorej príjemke to bolo (v tej s tým chýbajúcim dátumom vid. posledný obr. 4 hore) jediné čo som spravil bolo že som dopísal do každej príjemky z r. 2014 do políčka externý doklad nejaky nezmysel typu "sdfsf" aby som to mal co najrýchlejšie :) bolo ich DOST! Riešenie typu Darwinovej ceny :D hehe ale zajtra mozem predavat. Ono sa tým dopísaním textu do toho políčka niečo v oberone refreshlo a dátumy ponaskakovali do skl.pohybov. Sviatok práce som strávil celý deň v práci, idem čil na pivo. Seruste.
avalik
01.05.15,14:23
no tazko ti niekto zodpovie ked mazes piate cez deviate, neuvadzas datumy na prijemkach (mozno aj vydajkach?), nevieme ako mas nastavene filtre a pod. ... v pondelok zavolaj do oberonu, poradia ti
karakul
01.05.15,14:47
... no takúto neporiadnu skladovú evidenciu som dávno nevidel... okrem toho, čo uvádza avalik, nie je vyplnená obstarávacia cena, niekedy je číslo karty 4 inokedy 5 miestne číslo, ...
allgreen
01.05.15,14:48
vieš, sedím za PC a skúšam to všemožne spraviť tak aby dobre bolo ale nedarí sa mi, pár krát som zmenil zadanie ( 10x :D ) bo som prišiel na niečo nové , ale vlastne som furt na tom istom.
allgreen
01.05.15,15:02
tento sklad mám na komis, preto tam nemám obstarávacie ceny, tak mi to radili na začiatku aj som v tom pokračoval doteraz, 4 a 5 miestne číslo karty to nemám tušenia prečo to je tak. Cele zle.
avalik
01.05.15,15:58
uz nic nespekuluj, skontroluj si rok po roku prijemky, vydajky, urob inventuru kazdy rok postupne, skontroluj si to s fakturami
avalik
01.05.15,16:02
preco mas na 4 obr. vydaj - 2 ks? ako mozes vydavat s minusom?
allgreen
01.05.15,18:39
to som sa aj ja cudoval ale oberon povoluje ist aj do minusu.Ja som strasny motak, kazdy mesiac som cez skl. pohyby a export do excelu posielal hlasenie dodavatelovy knih kt. mam na komis.No a na nulove karty som potom pridaval dalsie knihy,ine,obmiena sa to casto ale nevsimol som si jednu dolezitu vec,ze ked premenujem knihu v sklade zmeni sa nazov aj v skl. pohyboch.No a za par mesiacov bol s toho slusny gulas.