beATKA1
01.05.15,17:23
dobrý den.chcela by som sa informovat.Mam záujem o dom ,ktorý je v dražbe.Uz dlhsie ten dom sledujem.V roku 2011 bola prva drazba-vyvolavacia cena sa rovnala hodnoty znaleckeho posudku,druhá v roku 2013 dražba-tiež sa vyvolavacia cena rovnala hodnoty podla znaleckeho posudku.
Teraz by sa mala konat tretia dražbA LENžE : POHľADAVKU PREVZALA INá SPOLOčNOST DRAZBA SA UZ NEBUDE KONAT V MARTINE ALE V KOšICIACH.
teraz neviem ,že či sa drazba bude považovať za prvu kedze sa zmenila drazobna spoločnosť?
Dražby by som sa mohla zucastnit len v pripade že by isla vyvolavacia cena na 50% hodnoty domu..kedže taku hotovosť by som mala na vyplatenie do 15dnoch od vydraženia....pokial viem dobre tak:drazobník moze na druhej drazbe ist s vyvolavacou cenou na 75%hodnoty domu a na tretej az na 50%...je to tak?
Este nieje znama ani hodnota domu podla noveho znal. posudku ani vyvolavacia cena no ale malo by to v priebehu 2 mesiacov už byt zname takze neviem ze ci možem ten dom kupit aj za 50% cenu...dakujem
misoft
01.05.15,17:21
Nie je povinnosťou draž. spoločnosti, aby sa držala pôvodnej ceny, ale samotná spoločnosť, ak má znal. odhad, tak sa sama rozhodne, akú vyvolávaciu cenu hodí.
beATKA1
01.05.15,17:55
takže nezáleží na tom ako dlho sa to,, ťahá,,?Aj ked doteraz nebol zaujem o ten dom?A neviete mi poradiť aj ohľadom to ,že ci sa bude pokracovať v 3 kole dražby aj napriek tomu že pohľadavku prevzala iná draž.spoločnosť/v tomto prípade to prevzala realitka/.či budu to považovať za prvu dražbu....?Ale podla zakona može ist dražobník s vyvolavacou cenou dole na 75% a dokonca až na 50% hodnoty domu.../dufam že mam spravne info o tomto/,alebo to zavisí aj od toho aka je tam vyška pohladavky toho dlžníka?
misoft
01.05.15,19:11
Nezáleží na dobe. Je to na rozhodnutí dražobnej spoločnosti, ako bude postupovať.

Podľa zákona - môže, ale NEMUSÍ!
Neesha
02.05.15,12:18
Drazobnik moze znizit cenu iba na zaklade zmluvy o drazbe, resp. opakovanej drazbe a aj to iba do urcitej hodnoty, ktora je v zavislosti od znaleckeho posudku ustanovena zakonom.
Ak ma vlastnik drazenej nehnutelnosti trvale bydlisko na adrese drazenej nehnutelnosti, nie jej mozne znizit cenu drazenej nehnutelnosti na 50% ani pocas opakovanej alebo druhej opakovanej drazby. Maximalne znizenie ceny drazenej nehnutelnosti upravuje zakon.
misoft
02.05.15,12:21
Treba pripomenúť toto slovíčko MÔŽE! T.z. že nie je povinný znížiť.
Neesha
02.05.15,12:28
nikde tam nepisem, ze je povinny. staci citat pozorne.
misoft
02.05.15,20:37
Ja čítam - niektorí nie.....:D