mischo122
01.05.15,19:49
Zdravim,

Mam problem s reklamaciou u mobilneho operatora T-mobile. Problem spociva v tom, ze mobilny telefon som si zakupil v bazare, so zarukou u spominaneho operatora. Po mojej reklamacii som dostal vyjadrenie, ze reklamacia bola uznana a mam narok na nove zariadenie alebo vratenie kupnej ceny. Problem je v tom, ze ak chcem vymenit telefon alebo dostat peniaze, musi to urobit a podpisat predchadzajuci majitel telefonu ktory tento telefon zobral na pausal.......Ja som volal na cislo od koho som telefon kupil ale je vypnute.....na pobocke T-mobilu mi vraj nemozu povedat cislo na majitela daneho pausalu a ja teda nemam ani telefon a ani peniaze.....mam jedine IMEI cislo telefonu a zarucny list.....neviete mi prosim pomoct ako ziskam telefonne cislo majitela podla cisla IMEI telefonu ?...alebo ako mam v danej situacii postupovat ?

Dakujem za kazdu odpoved
misoft
01.05.15,19:10
Nuž - poviem (napíšem) ti to takto.
IMEI ti je na zisťovanie čísla telefónu (bývalého) nanič.
Operátor nie je povinný ti poskytnúť, aké číslo bolo k tomu IMEI (a v podstate ani to nepárujú - zistiť to vedia) pridelené a kto je jeho držiteľom.
IMEI - Internationale Mobile Equipment Identity) sa viaže na prístroj - nie na SIM s mobilným číslom. Ak sa pozná IMEI, dá sa telefón lokalizovať, zablokovať, zistiť počet hovorov, vie sa zistiť aké SIM tam boli vložené (a môže byť jedna, dve, alebo i desať). A to i bez prítomnosti (momentálnej) SIM karty.

Mobil si kúpil v bazári - nuž - kúp si druhý.....tiež v bazári....
buchač
01.05.15,20:11
Chybu spravil bazár.

Ak bývalý majiteľ predal svoj mobil do bazáru, tak tento si mal vypýtať aj zmluvu k paušálu a nie iba záručný list.
V takomto prípade predaja mobilu z bazáru k ďalšiemu majiteľovi by nedošlo k takejto situácii a operátor by musel akceptovať reklamáciu bez nejakých podmienok.

Že prečo tak vravím a tvrdím ?
Lebo som dal do mobilshopu už pár mobilov. Jeden deň som podpísal zmluvu a do dvoch týždňov som inkasoval love za mobil. Samozrejme, že majiteľovi som dal všetky náležité dokumenty.

Problém by som riešil v bazáre...
mischo122
02.05.15,05:42
Chyba by sa dala riesit v bazare jedine v tedy, ak by som to kupil z kamenneho bazaru. Telefon som kupil z bazaru a tym myslim portal bazos.sk.....cize mam jedine cislo co bolo v danom inzerate, an mail tam nebol ani nic podobne.....komunikacia bola seriozna bez problemov, ale teraz je to cislo neaktivne a neda sa dovolat....
mischo122
02.05.15,05:43
Vela ludi si kupuje telefony v bazare a na portaloch inzercie ako je bazar.sk, bazos.sk a podobne, pretoze tak sa da telefon kupi podstatne lacnejsie a ja ako student si nemozem dovolit dat 400euro za telefon, ked v bazare stoji cca 200euro.....vyskytol sa problem potrebujem ho vyriesit a nie polemizovat kde si mam kupit dalsi telefon....
alaya1
02.05.15,05:48
Mal by si napisat reklamaciu cez stranku Slovak telekom, nakolko ak mas zarucny list, co je relevantny doklad k telefonu, Zmluva o pausale je len zmluva o vyuzivani pausalnych sluzieb. Napis reklamaciu pisomne, cez ich formular na stranke. Niektori - mnohi pracovnici v tejto spolocnosti nepoznaju zakladne pravidla fungovania sluzieb.
mischo122
02.05.15,05:53
dakujem velmi pekne za tuto odpoved a informaciu, ale neviem ci to bude mozne kedze mi prisla od nich aj sms sprava ze reklamacia bola vybavena, pre konecne doriesenie prosim navsvstivte pobocku kde ste dane zariadenie reklamovali.....a nasledne aj v danej pobocke mi pracovnik povedal ze ak najdem a skontaktujem majitela pausalu, musim s nim prist len o tejto pobocky kde som zariadenie reklamoval.....cize je to dost zamotane podla mna
alaya1
02.05.15,05:58
hm....ja som riesila podobny problem s pausalnym telefonom a nemusel prist na pobocku majitel pausalu, stacil na to len zarucny list. Preto napiste este raz reklamaciu cez formular a uvedte a prekopirujte aj inzerat. Vas doklad je zarucny list a ked nepochodite, napiste podnet na SOI.
buchač
02.05.15,06:01
Ty dilino !!!!

...a to si má jeden vycucať z prsta, že Ty mysliš Bazoš...???
Myslieť si mal pre kúpou a nie teraz vymýšľať !!!
Teraz si môžeš vymyslieť nejakú skladbu a pískať si.
mischo122
02.05.15,06:25
nepotrebujem aby mi niekto pisal ze som dilino a pisat ze si mozem piskat.....ak nemas co rozumne napisat tak prosim nereaguj na moj dotaz dakujem ti
buchač
02.05.15,06:31
mischo122
...alebo ako mam v danej situacii postupovat ?
----------------------------------------------------------
mischo122 (Dnes 09:25) nepotrebujem aby mi niekto pisal ze som dilino a pisat ze si mozem piskat.....ak nemas co rozumne napisat tak prosim nereaguj na moj dotaz dakujem ti
=====================================

...a čo si nepochopil na tej mojej odpovedi ???

Si v prdeli a môžeš si proste pískať...neporiešiš nič.
---------------------------------------------------------
Ten prívlastok dilina si si vyslúžil a aj zaslúžil za to info o Bazoši.
mischo122
02.05.15,06:37
Poriesil by som to jedine tak, ak by som mal nejake znamosti v t-mobile a dali by mi proste cislo na majitela pausalu na ktory bol telefon kupovany......info o bazosi....podla mna si nikto normalny nekupi telefon v kamennom bazari lebo tam su strasne predrazene ceny oproti internetovemu bazaru bazos a bazar.sk....takze ma nenapadlo ze musim pisat aj bazos.sk...
buchač
02.05.15,06:38
Veľa ľudí si kupuje v bazároch a na Bazošoch...
Tá druhá skupina ale aj viac plače, lebo boli odrbaní a následne otravujú hore dole, že ...."mám problém, čo mám robiť".....
----------------------------------------------------

Keď si nemôžeš dovoliť telefón za 400 €, tak si ho nekupuj.
Mimochodom...ja si ho môžem dovoliť, no set sakra si porozmýšľam, či si taký kúpim .
...a Ty si študent...
mischo122
02.05.15,06:47
Ked ta otravujem hore dole tak prosim nereaguj ako ti to mam napisat ? pytam si od teba odpoved ?....nic od teba nepotrebujem tak tu prosim nespamuj.....
mischo122
02.05.15,06:50
Nic sa neporiesilo, pisal som na online chat ohladom toho formulara ci to je mozne, nasledne mi aj telefonoval hovor trval asi 15minut ale za cely cas mi nijako nepomohli....proste sa neda nic spravit, je im luto a hotovo....nevedia mi dalej pomoct...musim skontaktovat majitela a prist na pobocku
misoft
02.05.15,11:17
Nijako - už som ti napísal.... kúp si druhý....
ivka70
02.05.15,11:36
Ty si myslis, ze v T-mobile sa da niekto vyhodit kvoli tomu, ze bude v systeme hladat tebou zadane cislo?
alaya1
02.05.15,12:06
ja som taky problem nemala, vybavila som vsetko, co trebalo a divim sa, ze ak treba niekoho aby podpisal to, ze je reklamacia vybavena, netrebalo toho cloveka, aby reklamaciu podal. tym by som argumentovala.
viktorviktor
02.05.15,18:07
keď bol mobil kupovaný v akciu u T-mobil reklamovať môže iba pôvodný majitel, veď to je uvedené v zmluve, pomôže iba pôvodný majiteľ, skús sa obrátiť na bazoš alebo pekne zašuchoc pred zamestnancom, aj tam sú mladí