Miso-Miso
02.05.15,06:53
Dobry den,
s autom na BENZIN+LPG mam nasledovne problemy.

1)
Ked idem na plyne a vyradim rychlost, tak motor zdochne za jazdy (toto sa prejavuje hlavne v zime, ale minule zdochlo, hoci bola vonkajsia teplota cca 20°C).
2)
Druhy problem je, ze ak som isiel naposledy na plyne (t.j., motor bol vypnuty na plyne) tak pri nasledovnom startovani nechce auto nastartovat - nastartuje az po cca

10 sekundach tocenia motora.
---
Z mojho sledovania: ak idem na plyne, vypnem motor a startujem o niekolko minut, tak motor ako tak nastartuje.
Ale ak opatovny start robim po dlhsom case - o hodinu, o den, tak uz motor nechce nastartovat.

Tieto problemy nie su, ak jazdim cisto na benzine - vtedy ide auto ako hodinky = nezdochyna motor za jazdy a startuje okamzite.
Momentalne, aby som sa vyhol problemu so startovanim, tak tesne pred skoncenim jazdy rucne prepnem na benzin, napr. zaparkujem auto na benzine -takto auto pri

najblizsom startovani nastartuje hned.

Na tento problem sa uz niekolko krat pozeral LPG servis v Brezne. Prvykrat urobili generalku splynovaca (100 Eur) + vymenili filter + urobili nastavenie. Kedze po

servise problemy pretrvavali, tak robili nastavenia este 2 krat (10 + 15 Eur) - problemy ostali. Pri stvrtom servise (12,50 Eur) diagnostikovali chybu benzinovych

vstrekovacov. Vymena vsetkych vstrekovacov (4 x 180 Eur) a nasledne nastavenie plynu (15 Eur) tiez nepomohli, dokonca mam pocit ze to je este horsie.

Auto: Fabia II Combi 63kW, motor 1.4 16V typ BXW.
Auto ma SOLARIS, na plyne nabehanych cca 230 tis. km.
Priblizne pred 20 tis. km bola menena RJ plynu, repas vstrekovacov.
Pred cca 5 tis. km bola robena generalka splynovaca, vymena filtra.
Pred 500 km menene benzinove vstrekovace.

Oprava ma uz stala 872,50 Eur a nedoslo k ziadnemu zlepseniu.

Neviete poradit, kde moze byt problem?

Dakujem, Miso
buchač
02.05.15,06:11
Hm....poznámka:

1. Neuvádzaš značku a typ auta....a myslím si, že je to aj dôležitá infoška

2. Obráť sa na príslušné fórum ... podľa značky a typu auta.
Miso-Miso
02.05.15,10:02
Dakujem, Doplnil som o ake auto ide.
vlado 33
02.05.15,12:04
Neviete poradit, kde moze byt problem? To zistí jedine diagnostika v servise.
lapejko
02.05.15,16:45
keď som mal auto s LPG ale karburátor, bolo veľmi háklivé na nízku hladinu chladiacej kvapaliny, raz mi pri deravom termostate v lete zamrzol splynovač...
tannenkau
02.05.15,16:56
Na rýchle prečítanie mi to pripadá, že ti zle prepína prepínač

Po vypnutí musí (aj teplý, aj vlažný) prepnúť na benzín.
A na benzín MUSÍ naštartovať

PS1
A taká ženská otázka : Máš prepínač v stredovej polohe ????????????? :D :D

PS2
Fabiu čo má okolo 250000 by som dal preč !
Lebo ten plyn nad 200 000 "vymýšľa"
Mne napr pri miernej rovnomernej jazde (diaľnica 120 km ) 1 - 2 x za mesiac zhasol motor
vypol som za dobehu kľúčik
znovu naštartoval