adulique
22.05.06,13:54
Prosim Vas ma niekto z vas skusenosti s vratenim DPH z nemecka? Ako to funguje? Tovar kupeny v nemecku musism prihlasit na DPH na slovensku?(na akom tlacive?) Akym sposobom sa ziada o vratenia DPH z cudzich krajin? Ked to nechcem robit cez rozne agentury, ale sama. Dakujem:)
Jana Acsová
22.05.06,12:26
Kto ste, čo ste(podnikateľ, občan, osoba identifikovaná na daň), prečo ste nakupovali v Nemecku s daňou, na aké účely bude slúžiť predmet nákupu atď.
Bez doplnenia nie je žiadna odpoveď pre vás relevantná.
adulique
22.05.06,12:38
Som FO (zivnostensky list) identifikovana pre DPH na slovensku. Chcem si kupit notebook v Nemecku pre firemne ucely. Este som ho nekupila. Vyplyva mi z toho, ze keby im poviem, ze som identifikovana pre DPH na slovensku, tak mi ho daju bez DPH? Celkovo sa pytam aj pre ine ucely. Nakupujeme pohonne hmoty, ked nam chodia vozidla do zahranicia a platime automaticky DPH. Tak by som chcela vediet ako sa postupuje aj v takychto pripadoch pri vrateni DPH. Dakujem
KEJKA
22.05.06,13:13
v prípade NB nakupuj bez DPH, vezmi si identif. kartu, nemám s tým skúsenosť, ale funguje to.... podpíšeš im asi vyhlásenie, že si berieš tovar na Slovensko....
..............
PHM nakupuješ s DPH,...akurát viem, že existuju frmy, cez ktoré sa vybavuje vrátenie DPH..niekto snád doplní.
royal
13.06.06,06:48
vrátením DPH sa zaoberá česká firma - podrobnosti na: www.dph.name (http://www.dph.name)