KI14
02.05.15,20:33
Má niekto z vás skúsenosti a viete poradiť? Po vyoperovaní ŠZ, sú predpísané tabletky Eurhyrox 100 - doporučené lekárom, no aj po polovici - čiže 50 bolí hlava a bolia veľmi nohy? Kolko časovo sa nastavuje organizmus na tieto lieky? Viem, že to nie je len týždňová záležitosť. Dakujem vopred za každé info
Terezia13
02.05.15,18:54
zvykanie na lieky na štítnu žľazu je dlhodobé, organizmus to môže prijímať rôzne a doby sú tiež rôzne, tiež som brala lieky a po niekoľkých týždňoch som ich chcela vysadiť, organizmus "protestoval", ale doktorka nepopustila a urobila dobre
Mila123
02.05.15,18:54
pozrela si si vedľajšie účinky lieku? ten môj tiež nemá ŠŽ ale sa nesťažuje na bolesti hlavy a nôh a berie Eurthyrox 125 mg 1x denne, počká 1 hodinu a až potom raňajkuje
Valcake
03.05.15,11:24
..ja som tiež brala, ale nemala som žiadne negatívne príznaky a po vysadení tiež nič. Št.žľaza sa naštartovala sama / podľa dr./
Darina1234
03.05.15,12:06
ja beriem tiez euthyrox100, meni mi to doktorka podla vysledkov, zacinala som 0,25 a postupne sme pridavali, hlava nie, ale nohy ma pobolievaju, ale ja myslim, ze to je nieco ine nie z liekov
KI14
08.05.15,09:43
Dakujem za info.
KI14
08.05.15,09:45
Dakujem za info. Trpezlivost.ruze prinasa...
KI14
08.05.15,09:47
Vyoperovana.sa.uz zial nenastartuje...ale dakujem.za info
mona091
09.05.15,07:01
pekny den Kl14, mojej blizkej osobe 2 mesiace dozadu vyoperovali celu SZ, je to silny chlap, no nevie sa spamatat po operacii, tiez ho ustavicne bolia nohy, zacalo to klbom, preslo to do bolesti noh, bol na vysetreniach, nic neobjavili, vraj to suvisi prave s tym, ze uz nema produkciu hormonov, aj ked berie predpisane Eu.., dost ho to psychicky nici, v poobednajsich hodinach je uplne unaveny, vycerpany, nevladze robit, nevie sa s tym zmierit, kedze on je velmi cinorody, nevie oddychovat, a ta bolest ho spomaluje pri dennych cinnostiach a praci,vecer odpadava od bolesti
Valcake
10.05.15,12:53
..samozrejme viem...ja som reagovala na liek...držím palce!
LydaLyda
11.05.15,19:45
Ja som už 22 rokov po operácii, beriem euthyrox 100 bežne, v letných mesiacoch počas horúčav len 75 a v zime, zas keď je veľmi zima tak beriem 125. Ja som po operácii veľmi pribrala, aj keď mi lekárka povedala, že priberiem, netušila som, že až koľko kg to bude. Inak ma nič nebolo po operácii. Ženy po prechode a muži tiež asi v takom veku môžu mať problémy s vápnikom. Niekto má problémy s cukrovkou, niekto s vysokým cholesterolom. Mňa začali nohy bolieť tak rok dozadu, odkedy beriem lieky na zníženie cholesterolu. Tiež čakám, kedy to ustúpi, ak nie, budem musieť vyhľadať lekára a nech pouvažuje o zmene liekov.
jackovaz
12.10.15,16:12
Ja som po vyperovaní ŠŽ 4 mesiace a cítim sa 100x horšie ako pred ňou. Pribrala som už 9 kg(mala som 57kg) tak je to poriadne vidieť. Zatiaľ mi lieky len skúša doktorka správne nasadiť(t.č. Eutyrox 112 mg), ale nič sa nedeje, akurát sa moje pocity bolestivosti svalov na nohách( už pri vystúpení na 1. podlažie ) zvyšujú, kĺby na rukách - prstoch ma bolia čím viacej, ´šľachy na dlani od prstov tiež, no proste je to otrasné. Neviem kedy to skončí, alebo sa to bude zhoršovať? Keby som to vedela, tak by som vážne zvažovala operáciu, aj keď som mala stud. uzly už dosť veľké najmä na pravej strane , aj pravý lalok bol už poriadne veľký, ale pri liekoch čo som brala (L-thyroxín 75) som sa cítila výborne.
Gabriela Révová
01.10.17,08:33
Aké lieky možno použiť pri silnej bolesti hlavy, keď beriem Euthyrox 100, som 10 dní po operácií. Màm chronickú cefaleu.
zulka797
14.10.19,17:42
Dobrý deň, poprosím vás o pomoc a vlastné skúsenosti. Po čiastočnom odstránení štítnej žľazy, pacient ma v pravidelných intervaloch bolesti svalov kĺbov a trosku aj dychavicnost. Ako ste sa s tým vysporiadali pripadne čo Vám pomohlo, ak vôbec niečo pomohlo?
Terezia13
14.10.19,17:52
tu by som nehľadala radu, konzultovať len s lekárom, ktorý lieky prdpísal, organizmus sa musí určitý čas vyrovnávať so zmenou aj s liekmi, ale s lekárom to treba "prebrať", nie som po operácii ŠŽ, ale beriem lieky, na ktoré som si tiež určitý čas zvykala
zulka797
14.10.19,17:55
Samozrejme že daný stav konzultujeme aj s lekárom... avsak niekedy sú vlastne skúsenosti vzácnejšie a trefnejsie...