Petra Straková
03.05.15,09:06
Dobrý deň potrebujem radu.....problém so susedmi........Môj sused ma postavený dom na hranici so mnou múrik pri dome alebo chodník ma v mojom pozemku....My sme si nasadili tuje meter apól od jeho domu..jeho dom je jeho plot na koľko sa s nim nedá dohodnúť......žiada aby sme zrezali tuje čo my nesuhlasíme jeho dom ako plot na hranici vyzerá hrozne je to starý 30ročny dom....nechce dať plot aby to nejak vyzeralo tak som to riešila tujami.....tuje sú preriedené až priesvitne nemá mu čo vadit.Dali aj na obecný úrad naše tuje tak čakám čo bude....Ešte doplnujem vsade okolo mna ma natahane betonove mury v mojom pozemku tak,ze ja si nemozem nasadit ani kvety do zeme....Oni ten dom kupili,ale myslim ze bývaly majitel by ich mal upozorniť pre uducnost problemu,ze su v mojom pozemku.....tuje odmietam zrezat....čo robit?
karakul
03.05.15,07:19
... s nim sa neda dohodnut ... my nesuhlasime ... nechce dat plot ... odmietam zrezat ...
Na dohodu treba vždy dvoch... okrem toho nie je my jasne, z akého dôvodu vznikli problémy.
Petra Straková
03.05.15,07:21
no dali sme im navrh,ze tuje zrezeme ale musia si urobit plot a odstranit z nasho pozemku tie múriky.........oni robit nic nebudu ja nemozem mat v mojom pozemku ich roh domu keby aspon vyzeral ,ale horsie ako cigáni...jednoducho im vadia tuje
marjankaj
03.05.15,07:23
murik pri dome alebo chodnik ma v mojom pozemku.

Ty nerozoznáš múrik od chodníka?
Petra Straková
03.05.15,07:23
oni nie ze niesu 3m odomna su este meter v mojom
marjankaj
03.05.15,07:24
.jeho dom je jeho plot

jeho dom ako polot na hranici vyzera hrozne

On býva v plote?Či?...
Petra Straková
03.05.15,07:26
to je okolo domu murik ako niekto niekedy robil a to nie je podstatne vola sa to chodnicek po pri dome ....a to podstane nie je su v mojom pozemku
marjankaj
03.05.15,07:28
a to podstane nie je su v mojom pozemku

Vieš to napísať aj po slovensky?
Petra Straková
03.05.15,07:28
ja nie som staubár ako sa to odborne vola je v mojom pozemku....
Petra Straková
03.05.15,07:30
ich dom je na hranici s nami.....oni to nazvali ,ze je to ako plot.....a s toho domu ide chodnicek ktorý je v mojom pozemku
Petra Straková
03.05.15,07:31
nemusíte komentovať a chytať ma za slovíčka.
marjankaj
03.05.15,07:34
Veď ani nebudem odpovedať na takú zmätočnú otázku. Hlavne že tomu rozumieš ty sama.
Chobot
03.05.15,07:49
Daj si presne vymerať hranice tvojho pozemku a ten si oploť. Buď pletivom alebo betónovým múrom. Ten jeho chodník na tvojom pozemku odstráň, je tam nelegálne. Na tvoj pozemok nemá právo vstúpiť, na to slúži práve ten plot, čo by si mala okolo svojho pozemku postaviť. Ak treba, aj 5 cm od steny jeho domu.
Petra Straková
03.05.15,08:00
ano rozumiem máme vymeraný.....no práve,ze sme hradili zo ˇvšetkých strán a už odmietame ,lebo nikomu nič netreba.....ale áno to by bolo riešenie len zas na naše náklady ja mám dať plot podľa nich a ešte aj zrezať tuje
Petra Straková
03.05.15,08:09
som zvedavá čo na to starosta,dali to na obecný úrad do teraz som bola zhovievavá ,ale teraz budem žiadať odstránenie z mojho pozemku všetko ich.Dúfam,že mi nedau odstrániť tuje tie zachranuju ako tak ten ich hrozný dom a chodníček v mojom pozemku.....
buchač
03.05.15,08:17
Oni ten dom kupili,ale myslim ze bývaly majitel by ich mal upozorniť pre uducnost problemu,ze su v mojom pozemku.....tuje odmietam zrezat....čo robit?
Vyskakujú mi otázky :
Aké ste mali vzťahy z bývalým majiteľom ?
Prečo ste problém neriešili už vtedy ?
Dom je na hranici pozemku a chodníček ide teda kde ???
--------------------------------------------
Ako karakul vraví..." na dohodu treba dvoch "...a ja dodám..." ak nedôjde k dohode, dôjde k súdu "...
Petra Straková
03.05.15,08:23
bývalý majiťel nebýval daval do prenájmu žiadne vzťahy.....bol tu všetkeho 5krát ....nikomu nevadili moje tuje tak sme to neriešili kedže nemajú nafinancie na plot riešila som to tujmi aby som ich nevidela ich dom ...ich dom je na hranici so mnou pod domom maju taky múrik ktorý je viac ako pol metra v mojom pozemku vysoký asi 70cm cca.
Petra Straková
03.05.15,08:25
majitel ktorý dom predával ich mal upozorniť ,ze u vlastne v mojom pozemku v mojej záhrade....
buchač
03.05.15,08:28
Fasa....a končím !

Info ide jak z chlpatej deky a jeden má byť potom múdry...
Petra Straková
03.05.15,08:29
aké info ja som dala všetky info.....
Petra Straková
03.05.15,08:32
ich dom je na hranici s nami......pod domom maju murik chodníček ,ktorý je pol metra v mojom pozemku vysoký 70cm cca......
Peggynka
03.05.15,08:36
Riešiš dve rozdielne veci;sused ti postavil niečo na pozemku -podaj to na súd.A §127,ods.2 :
(2) Ak je to potrebné a ak to nebráni účelnému využívaniu susediacich pozemkov a stavieb, môže súd po zistení stanoviska príslušného stavebného úradu rozhodnúť, že vlastník pozemku je povinný pozemok oplotiť.
Druhý problém má sused;ak mu postavíš rýchlorastnúce tuje,ktoré za rok narastú 60cm a až do výšky 6m,tak sa mu nečudujem.Pre teba platí §127 OZ (tienenie):
1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.
Petra Straková
03.05.15,08:41
tuje su maličke my ich striháme....ja ich odstránim nemám problém keď si oplotia dom ako sa patrí a odstránia z mojho pozemku svoje múry a beony..No podľa nich mám zrezat tuje na svoje náklady dat im plot?Dali sme riešenie tuje si presadím o pol metra do svojho,ale musia odstránit betony z mojho pozemku ja ich nemám kam posunuť mam v zahrade beton nie pôdu.....musia ten ich beon odstrániť.
marjankaj
03.05.15,08:41
Ty tomu nerozumieš.;)
Zrejme najviac bol v obraze ten prvý sused, čo to predal. Múdrejší ustúpi.:eek:
dmc
03.05.15,08:49
Porozumiet tvojmu pisanemu textu je viac ako narocne. Ved si zosulad myslienky a nedavaj sem iba utzky lebo je z toho totalny gulas.
Petra Straková
03.05.15,08:51
áno ,ale nie na moje náklady....máme dost hradiť všetkým susedom....prvý majiteľ tu nebýval vôbec...
Petra Straková
03.05.15,08:53
žiadne vetvy nepresahujú na jeho pozemok....kedže oni su v mojom...:-)
dmc
03.05.15,08:56
nemozes to odfotit a sem dat fotku - pretoze neviem ci len ja ale ja stale celkom nechapem. Za domom maju chodnicek a potom murik vysoky 70 c, - az za murikom mas tuje.... Dala si si premerat pozemok a zisitla si ze murik a chodnicek je podla zameriania na tvojom pozemku a tuje mas velmi blizko toho murika - preto sused pinda aby si si ich ostrihala ?? alebo comu vadia tuje.....oknam alebo comu.
Peggynka
03.05.15,09:03
Ešte raz a po slovensky;sused nech rieši tvoje tuje na obecnom úrade a ty si rieš pozemok na súde.
Petra Straková
03.05.15,09:07
tak presne to je jeho dom je na hranici pod domom ma murik siroky viac ako pol metra vysoky cca70 to vsetko je v mojom pozemku.ten murik vyzerá ako chodníček ako základ súvisiaci s domom.
taiko
03.05.15,09:16
mozno by celej veci pomohlo, keby si dala sem fotky, aby me vedeli, ako to vyzera v skutocnosti ? Alebo skus nakreslit obrazok a ten sem prilep. Ten Tvoj popis je vskutku zavadzajuci Nerozumiem ani slovo, v com presne mas prblem.
avalik
03.05.15,09:30
Petra, to myslis vazne, ze pod domom maju murik? ... asi by bolo lepsie, keby si si nechala urobit popis situacie niekym, kto vie po slovensky a rozumie pojmom nad, pod, hore, dole, vlavo, vpravo a pod.
Petra Straková
03.05.15,09:30
neide mi dať foto......ich dom je na hranici s mojím pozemkom okolo ich domu ide chodníček vyzerá to ako základ domu ...to je už v mojom pozemku viac ako pol metra.....ten múrik ich ktorý je v mojom je hrozný preto som to riešila tujami aby som ich nevidela a bol ako taky plot kedže oni oploťit nechcú.....
Petra Straková
03.05.15,09:33
ano pod domom ktorý im slúzi ako základ a samozrejme zasahuje az na dom ako múrik
avalik
03.05.15,09:33
Petra pod domom zvykne byt pivnica a nie "... pod domom ma murik siroky viac ako pol metra vysoky cca70 ..."
marjankaj
03.05.15,09:35
Veď nie je staubár.:eek:
Chobot
03.05.15,11:24
Keď sú tuje na tvojom pozemku, nikto ti nemôže prikázať dať ich odstrániť.
arizona
03.05.15,11:25
pises, ze murik je ako chodnicek a je 70 cm vysoky. To kto po nom chodi? Ci na co sluzi? Hod uz konecne nejake foto,lebo okrem teba asi nik nechape,ako to tam vyzera :-P
marjankaj
03.05.15,12:16
Nie je staubár ani fotograf. Fakt neviem čo po nej chcete. Veď sa pýtala ona a vy ste povinní dať relevantnú odpoveď.:eek:
Veď toto je porada, teda stránka určená presne na tento účel.
Mila123
03.05.15,12:43
nie je nad dobrého suseda....
koľko rokov má sused?
avalik
03.05.15,12:45
tak teraz uz absolutne neviem o com tocis ... kym nebudu fotky alebo technicky nakres tak tazko ti niekto poradi
marjankaj
03.05.15,12:47
Pozeráš ako Alenka v ríši divov? Asi nemáš na jej level.:D
Petra Straková
03.05.15,17:27
okolo 65.....no mám dosť dnes sme chceli nejaku doodu a opytala som sa môžem sa s vami rozprávať....odvrkli nie
marjankaj
03.05.15,18:04
Nemala si sa pýtať. Tú dohodu si mu mala nariadiť.:D
Petra Straková
03.05.15,18:06
:-) kašlem im budú rozbíjať všetko co maju v mojom pozemku.....chceli tak budú mať nechcela som byť sviňa no inak to nepôjde....
bodliak
03.05.15,18:12
Staubár ? Mi az a "staubár" ?
viktorviktor
03.05.15,18:29
v minulosti sa stavali domy tak, že kraj múru bol na hranici pozemku a okapový chodník bol na susedovom pozemku, ale 30 ročný dom nieje 100 ročný, najskôr dovolíte a potom dom prekáža, a tuja mu nevyvráti dom, má taký zvláštny hrčovitý koreň /ako zasadený budzogáň/, susedovi povedz , že ked posunie dom posunieš aj tuje, nech je rád, že tam nepostavíš betonový plot
Petra Straková
03.05.15,18:51
nie neuhlasili sme......ked sme pozemok kupili on tu už bol.....nikto tu nebol iba on myslel si,ze móže.....
misoft
03.05.15,20:58
Tak mu povedz, že na svojom pozemku si môžeš sadiť, čo chceš, pokiaľ to neobmedzí jeho (hoci aj marišku - to by možno zaujímalo iných....). A keď sa mu niečo nepáči - tak nech sa sťažuje na Lampárni. Pretože ak by si začal, môžeš to z jeho strany považovať za obmedzovanie TVOJICH vlastníckych práv (a to by ho i možno draho vyšlo......)
avalik
03.05.15,21:05
Petra Straková (Včera 21:51) nie neuhlasili sme......ked sme pozemok kupili on tu už bol.....nikto tu nebol iba on myslel si,ze móže.....

Petra Straková (Včera 11:23) bývalý majiťel nebýval daval do prenájmu žiadne vzťahy.....bol tu všetkeho 5krát ....nikomu nevadili moje tuje tak sme to neriešili"

tak teraz ako? nejako sa zamotavas
avalik
03.05.15,21:06
asi to bude mixerka, preorientovana na tuje :D
misoft
04.05.15,10:54
Alebo inak povedané..... mixuje........:D
Petra Straková
04.05.15,11:56
v čom som sa zamotala?ale ok........ked mixujem.....DDDD