akinom71
03.05.15,10:36
Ahojte, mám robiť mzdy pre zamestnancov, ktorí pracujú v nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase. Niektorí sú v dvojsmennom (38 a 3/4 hod TPČ) a niektorí v nepretržitej prevádzke (37,5hod TPČ). Keďže som doteraz spracovávala len klasický 40hod. rovnomerný čas,mesačný fond som mala daný a nemusela som nič riešiť. Neviem si však vypočítať, aký je mesačný fond pre skrátený prac. čas. O čo mi ide. Keď som študovala zákonník práce, tak v § 85 ods.3 sa píše, že na určenie rozsahu pracovného času je týždňom sedem po sebe nasledujúcich dní. Tak som pri svojom výpočte postupovala nasledovne: 37,5hod/7dní*31kal.dní (ak má mesiac 31 kal.dní) a vyšiel mi celkový počet hodín , ktorý by mal odpracovať jeden zamestnanec , ktorý má úväzok 37,5 hod., za jeden mesiac. Lenže sa stretávam s výpočtom 37,5hod / 5prac.dní * počet prac. dní v mesiaci (ak je v mesiaci aj sviatok, tak počet prac.dní vrátane sviatku). Pri každom výpočte však vychádza iný počet hodín.
Viete mi niekto poradiť taký postup, ktorý by som pri týždennom časovom fonde 38,75 hod a 37,5 hod vedela aplikovať tak, aby som postupovala podľa zákona?
Vopred ďakujem.