rockymarciano
03.05.15,12:54
Máte niekto skúsenosti s búraním ( rozoberaním ) starej stodoly? Je v dosť zlom stave nato aby sa chodilo po streche a postupne sa rozoberala. Prípadne, poskytnite kontakt na niekoho, kto vykonáva takéto práce v okrese Ilava. Ďakujem
veronikasad
03.05.15,11:27
arizona
03.05.15,11:34
tu ti mozno aj zaplatia nieco .-) http://www.staredrevo-vykup.sk/
buchač
03.05.15,13:28
Je v dosť zlom stave nato aby sa chodilo po streche a postupne sa rozoberala.
Záleží, z akého materiálu je postavená. Je to drevo alebo iný materiál, ako tehly a podobne ?
Myslím si, ba som presvedčený, že sa to dá aj svojpomocne.
Nevidel som tú Tvoju, ale viem, že tú svoju (materiál drevo) zvládnem v pohode, chystám sa na rekonštrukciu.
Ak by bolo k dispo nejaké foto, dalo by sa lepšie posúdiť. Takto je to len dedukovanie.

DOPLNENIE :

Toto by som zbúral ľavou zadnou...;) Aký je stav podlahy na streche ? Lebo aj to je dôležité.
Postup :
1. Najprv dať všetko drevo-laty zo stien
2. Potom tú stranu, čo je vpravo vzadu...vyzerá to na hranoly ?
3. Následne by prišli na rad štíty.
4. Ak je podlaha na streche vcelku uspokojivá, tak od spodu dávať dole škridľu.
5. Následne samotná strecha.
6. Na záver dať dole tú murovanú časť.

Podmienkou je dodržanie bezpečnosti, o tej sa predsanebudeme nejak baviť !!!

Ale dá sa to, lebo tá murovaná časť by poslúžila ako stabilizáciu pri ostatných prácach...
Ale opakujem, je to len pohľad na fotku, reálny pohľad by možno postup trochu pozmenil.

Poznámka:
Neviem, ako to máš v okolí s našimi spoluobčanmi. Ak ich nejak poznáš a pustíš aj na dvor, tak snáď by si sa mohol ubrať aj touto cestou....teda, ak Ti nemá kto pomôcť.
Drevo im dáš na spálenie, zaplatíš niečo na ruku (prípadne niečo na zakusnutie, chlast ale nie) a vybavené.
Určite vyjde lacnejšie ako nejaká firma.
rockymarciano
03.05.15,14:14
Ďakujem, fotku priložím
buchač
03.05.15,14:50
Doplnený príspevok...
rockymarciano
03.05.15,16:22
Tiež som nad tým rozmýšľal,to s tými spoluobčanmi, najväčšiu obavu mam z prachnivych hranolov, hlavne v zadnej časti v mieste,kde sa spájajú držia len silou vôle. Dosky na polešení sú vcelku Ok, ale sú len do polovice. Dakujem Vám
Michel Daniels
04.05.15,21:48
Dnes sme spolu volali.Takze cena je 1100 eur .Zabudol som mail a zahadnym sposobom mi zmizol na vas kontakt.moj kontakt 0940559092 email misoutkalucka@gmail.com
buchač
05.05.15,04:34
Ako nezúčastnená osoba sa pýtam :

Čo všetko obnáša tá cena ???
Taký maličký rozpis prác by som požiadal.

P.S.:
Reklamu neriešim...
Michel Daniels
05.05.15,06:03
Uplne komplet.Rozobranie zbúranie,uloženie materialu,Naklady na cestu.Porezanie na metre popripade atd.Proste komplet co si majitel zažiada