dr.eam
03.05.15,19:35
Zdravím,

zrušil som ku koncu roka 2014 životku, poisťovňa Generali mi mala poslať peniaze na účet ktorý som im zadal vo výpovedi.

Všetko OK, až na to , že poisťovňa sumu poslala na iné (neviem kde ho zobrali) variabilné číslo ako som im zadal a od februára ich nemôžem serióznou cestou donútiť , aby urobili nápravu. Stále sa na niečo vyhovárajú a naťahujú to neviem z akého dôvodu.

Ide i cca 1400€ , neviem čo už mám podniknúť aby mi peniaze prišli na môj účet.

Mám nárok aj na nejaké odškodné za omeškanie?



Ď.
veronikasad
03.05.15,17:39
čo je to "variabilné číslo" ?
dr.eam
03.05.15,17:43
v.s. je číslo môjho konta v AXA banke
veronikasad
03.05.15,17:45
VS je variabilný symbol a má ďaleko od čísla účtu.
dr.eam
03.05.15,17:48
samozrejme že som im poslal číslo účtu aj VS, lenže ako sa ukázalo pri šetrení , tak zadali úplne iný VS.
Nechápem len , prečo im tak dlho trvá náprava
veronikasad
03.05.15,17:49
Vieš na aký účet bolo životné poistenie poslané ?
veronikasad
03.05.15,17:50
variabilný symbol alebo číslo účtu ?
veronikasad
03.05.15,17:51
Ak by bol nesprávny len variabilný symbol, tak máš peniaze na svojom účte.
dr.eam
03.05.15,17:51
jj , správne , tak ako som uviedol ale na zlý VS ... niekomu vraj na inú poistku...
veronikasad
03.05.15,17:52
prepáč, nerozumiem ti
dr.eam
03.05.15,17:53
je to Unicredit banka , v ktorej mám založený axa účet pod vlastným VS
Tak funguje Axa konto
misoft
03.05.15,21:04
Ty si to nepochopil - absolútne!
V Unicredit ti AXA založila konto s VS - číslo zmluvy a na tvoje meno. Tam sa zbierali tvoje platby. Ale ten účet je ICH!
Ty ak chceš od poisťovne prachy, tak sa musia vyplatiť na tvoj osobný účet, ktorý si si založil TY (nie AXA) a tam sa už VS nemusí zadávať.
Ty si urobil dve chyby.
1) dal si si vyplatiť peniaze na účet, ktorý vlastní AXA.
2) z toho účtu by ti potom AXA vyplácala poistné a usporené na tvoj osobný účet. - ty si ho však neuviedol. Nevedia, kde ti to majú poslať a tak prašule stále sedia v AXE na tom účte s VS.
Katy a R
03.05.15,21:46
Opakovane PÍSOMNE žiadaj .... prípadne napíš sťažnosť (a môžeš napísať, že tie peniaze boli na niečo dôležité - a omeškaním ti vznikla škoda ...)
tak stáva sa aj také - že čísielko preskočí ... a priradia inému. možno ten dotyčný majiteľ konta už stihol minúť - a teraz chvíľku trvá, kým dostanú naspäť.???

ešte by mohlo byť - že majú v generali nejaké interné usmernenia, že to poistné posielajú len na vlastný (osobný) účet poistníka (aj keď píšeš, že chyba v čísle to bola ...)
praktickejšie je dať si poslať radšej na osobný účet, ako na takéto konto. (potom sám presunieš)
dr.eam
04.05.15,13:30
...nevadí, podla mna si to nepochopil ty , ale nešlo mi o to aby niekto pochopil kde mám aký účet , ale o to aby ako donútiť poisťovňu aby sa rozhýbala a urobila nápravu, kedže je jasné a priznali o aj oni , že urobili chybu.
Lenže trvá to už tri mesiace a stále nič sa nedeje, ...niekolkokrát som im volal a písal.
misoft
04.05.15,15:25
Tak potom zostáva radikálne riešenie.... Nevolaj, nepíš - pekne osobne a riadne si buchni po stole.
A len tak bokom poznamenaj, že o ich "práci" a "prístupe" sa dozvedia tvoji známi a istotne nevyužijú služby Generali....
BTW: Generali - jedna z tých poisťovní, ktoré si z klientov robia dobrý deň....