samuel don
03.05.15,21:52
zdravim diskutujucich. mam starsi dom. ako podlaha v izbe je drevena smrekova dlazka-palubovka. chcel by som na nu polozit plavajucu laminatovu podlahu. otazne je, ci ta dlazka po case tym, ze sa jej zamadzi privodu vzduchu, nezacne vlhnut a plesniet..prosim o skusenosti ludi, ktory tak uz urobili. dakujem
buchač
03.05.15,20:07
...."prosim o skusenosti ludi, ktory tak uz urobili"....
========================================

Skúsení ľudia by takúto hovadinu neurobili...;)
Xanti
03.05.15,20:29
Buchy by si sa divil, urobili.
Známy na dyle hodili plávajúcu podlahu laminátovú, ale dyla môže vyzerať zdravo a krásne , a i tak môže byť už hnilá... lepšie podla mna by to bolo vyhádzať, dať izoláciu beton a na to plavačku
arizona
03.05.15,20:44
Ak je dom suchy a nevlhne,tak nie je problem.
willma
04.05.15,04:58
urobili sme v deckovej izbe - nikdy viac - bude to musieť všetko von :(
allgreen
04.05.15,05:06
brat tak spravil, na stare parkety dal xps polystyren, osb dosku a koberec, zatial sa tomu nic nedeje ale nerozoberal to. Zase v druhej izbe bol na parketach gumolin a zatiekla poden mraznicka, tiez nebolo nic citit ale po presunuti mraznicky boli parkety cele hnile, az prerastene hubou.
buchač
04.05.15,05:51
Jednoznačne dať palubovku ta het do ohňa...

Potom tie náležité postupy...
rbezko4
08.05.15,03:58
teda neviem aky je dovod na plavacku, ked mas drevo. pozri si nevyhody, ale ja osobne by som to obrusil vytmelil a nalakoval. poskodene palubky sa daju vymenit....sakra ludia, drevo je drevo nie lisovane lepidlo s papierom....
Peggynka
08.05.15,05:41
Ing. Ľubomír Janoška
08.05.15,10:35
Ak ide o starší dom a prízemnú miestnosť, musíte rátať s vlhkosťou = nezakrývať palubovku nepriedyšnou podlahou.
petermikuláš
11.05.15,14:56
áno, v takom prípade začne vlhnúť a plesnivieť
buchač
14.05.15,08:47
Zbyňku

...a Ty si sa s koňom zrazil ?

Odporúčaš exotické drevo na plávačku ? Šak fajn (okrem tej reklamy), ale rozum si niekde v exotike asi nechal....

Lebo na trt je na vrchu exotická plávačka, keď pod ňou to bude jak plesňovom raji . Alebo si snáď myslíš, že tá exotická plávačka zabráni tvorbe plesne ?
Svatá ty s/prostoto....
Ing. Ľubomír Janoška
14.05.15,10:41
žiaden Zbyněk neexistuje
člen od dneška, sfleku 2 spamové príspevky