alen81
04.05.15,07:34
Dobrý deň,

hľadám odborníka na konzultáciu ohľadom zrušenia IŽP. Mám ju uzatvorenú v Allianz už vyše 5 rokov ale výnos je o dosť nižší, ako som do nej vložil. Preto rozmýšlam, že ju zruším. Potrebujem poradiť, či sa to oplati alebo nie.
duves
04.05.15,06:09
Neoplatí, treba to dotiahnuť uplne do konca. Prídeš o velku časť tvojich príspevkov.
alen81
04.05.15,10:17
dakujem, da sa to takto zovseobecnit? fakt ma stve, ze po piatich rokoch som vlozila vyse 1400 eur a aktualny zostatok je cca 1080 eur
duves
04.05.15,11:04
musiš pozerat na to aj takto: časť tvojich penazí zhltne naklad na pokrytie poistenia a to nie je zadarmo. Investične poistenie nie je na 4-5 rokov, ale na niekolko desaťročí. O par rokov budeš mat odkupnu hodnotu na hodnote tvojich vkladov a potom už pojdeš do vynosov. Bude chyba to rušiť.
alen81
04.05.15,12:26
ok diky moc
richardhudec
05.06.15,22:41
Dovolím si prezentovať môj názor úplne odlišný od komentujúceho "duves". Viete za akým účelom bola zmluva uzatváraná? Chceli ste sa poistiť, alebo ste chceli investovať?

Ak investovať, tak ste si vybrali drahý produkt najmä čo sa počiatočných poplatkov týka. Vo všeobecnosti majú takéto produkty počiatočný poplatok vo výške vkladu počas prvých dvoch rokov a následne ešte ďalšie priebežné poplatky. Čo sa týka potenciálneho výnosu, fondy v Allianz poistkách sú asi tá najväčšia katastrofa, akú som v množstve zmlúv videl. Samozrejme, že posledné dva roky výnimočne neklesali, ale stúpali, nakoľko sa finačným trhom darilo, avšak sme na sklonku asi dosť výraznej korekcie fondov, ktoré vystúpali najmä posledný rok nezdravo vysoko. Z toho čo píšete mi vychádza mesačný vklad do zmluvy okolo 23€. Počiatočný poplatok bol teda okolo 550€ a keďže ste vločili už okolo 1400 eur a hodnota je cca 1050€, znamená to, že fondy celom slušne posledné dva roky zarobili, nakoľko od vkladu 1400€ odpočítam poplatok 550€ a tým pádom by tam mal byť čistý vklad 850€, ale reálne tam je o 200€ viac. Dovolím si tvrdiť, že na 90% budem mať pravdu ak poviem že do 1-2 rokov po korekcií trhov to opäť o tých 200€ poklesne a budete v ešte väčšom mínuse ako ste teraz. Tieto produkty majú pri takom reálnom priemernom zhodnotení fondov bod zvratu (bod, kedy konečne máte v zmluve aspoň to čo ste vložili) niekedy okolo 15. až 25. roku, čo je brutálne neskoro. Takže inými slovami, treba sa zmieriť s tým, že výrazná strata, ktorú tam teraz máte je spôsobená poplatkami na zmluve, o ktoré ste prišli podpisom zmluvy. Potenciál tej zmluvy nie je veľmi veľký, existujú lacnejšie aj lepšie možnosti akozhodnotiť kapitál z dlhodobého horizontu.

Ak ste si uzatvorili zmluvu, lebo ste sa chceli poistiť, nemali ste si uzavrieť predražené investičné poistenie, ale len čisto rizikové, kde sa dá doslova za pár drobných mať veľmi seriózne poistné sumy rádovo v desiatkach až stovkách tisíc eur.

Ak by vám bolo niečo z toho čo som napísal nejasné, napíšte mi kľudne sem do komentu, alebo mi môžete poslať aj správu. Dúfam, že som vám trocha otvoril oči a pomohol.
Branislav Balboa Smetana
09.11.15,09:43
Dobrý deň,
Chobot
09.11.15,11:17
Branislav, trochu ti ozrejmím fungovanie porady, lebo si asi nečítal Etiketu.

Porada je verejné a dobrovoľné fórum, kde každý môže radiť. Porada ale neslúži na zadávanie reklamy a naháňanie si klientely.

Preto ak chceš radiť, tak poraď verejne, v príspevkoch. Ale nezadávaj príspevky typu "zavolajte mi, poradím vám bližšie" , alebo "napíšte mi na mail". Poraď konkrétne na zadanú otázku. Takisto si neuvádzaj na seba kontakty, bude to považované za reklamu a príspevky budú vymazané.

Vitaj na porade a poskytuj rady.