feem
22.05.06,14:30
Chcel by som sa spýtať, ako postupovať pri dovoze tovaru napr. z Maďarska (čínsky trh), keď budem kupovať za hotové (som neplatca DPH).
1. Ako zaúčtujem DPH, alebo ju nemám platiť v Maďarsku, ale na Slovensku a komu??? ... kde ju mám priznať.
2. Ak v Maďarsku nemajú registračné pokladne platí mi doklad, ktorý mi dajú??
3. Aká je sadzba DPH v Maďarsku na textil a obuv??
4. Dá sa nakúpiť v SKK, ale doklad asi dajú vo forintoch - musím nať doklad o zámene SKK na HUF?? - kvôli zaúčtovaniu v účtovníctve???
KEJKA
22.05.06,13:22
Chcel by som sa spýtať, ako postupovať pri dovoze tovaru napr. z Maďarska (čínsky trh), keď budem kupovať za hotové (som neplatca DPH).
1. Ako zaúčtujem DPH, alebo ju nemám platiť v Maďarsku, ale na Slovensku a komu??? ... kde ju mám priznať.
2. Ak v Maďarsku nemajú registračné pokladne platí mi doklad, ktorý mi dajú??
3. Aká je sadzba DPH v Maďarsku na textil a obuv??
4. Dá sa nakúpiť v SKK, ale doklad asi dajú vo forintoch - musím nať doklad o zámene SKK na HUF?? - kvôli zaúčtovaniu v účtovníctve???

1. neúčtuješ DPH, DPH ti ide do nákladov spolu s tovarom (resp. na sklad)
ale musíš si sledovať objem dovozov...ten ktrý by ti mohol presiahnuť celkový objem 420000 - pozor, ešte pred jeho realizáciou sa treba zaregistrovať. Potom DPH odvedieš v SR, ale nebudeš mať nárok na jej odpočet. Ak sa miesto toho zaregistruješ ako riadny platiteľ DPH...budeš mať nárok na odpočet....................viac...vid riešené otázky

2. vyžiadaš si faktúru, nie nejaký zdrap papiera, ale riadnu faktúru..ajked zaplatíš v hotovosti.
3. neviem, ľutujem
4. dobre by bolo, a asi na ten doklad ti napíšu prijaté v Sk ale protihodnoty HUF...bude to vlastne doklad o zámene. Ak nie..hm, neviem. Až budeš mať možnosť ten oklad popísať, poriešime.