Janka6685
22.05.06,14:56
Ahojte.

Neviem, či sa vôbec môžem opýtať,.....ale......mám možnosť prenajať si novinový stánok a ja nemám vôbec šajnu, aké sú v takom stánku tržby. Viem, že záleží od polohy, konkurencie a tak, ale rada by som to vedela aspoň približne. Ak je tu niekto, kto má stánok v prenájme/vo vlastníctve, alebo ho účtuje, tak by som chcela poprosiť, či by ste mi vedeli povedať aspoň takú sumu "okolo".
Janka6685
22.05.06,14:17
Ešte by som sa chcela opýtať, koľko platíte poistku za novinový stánok?
Cila
22.05.06,19:57
Ešte by som sa chcela opýtať, koľko platíte poistku za novinový stánok?
Za novinový stánok sme platili ročnú poistku 1000Sk v poisťovni UNIQA, niektoré poisťovne aj odmietli novinový stánok poistiť. Bol taký rok, že nás vykradli 3 krat za sebou. Odkedy mame elekt.zabez.zariadenie je pokoj.
Tržba v malej dedine na námestí obce je okolo 60.000.- Sk. Je otvorený stanok od 6-do 11.30. Potom nemalo význam predávať, tržby poobede boli mizerné. Práve sa chystáme stánok zavrieť nie je to rentabilné. Elektrina 1500SK/Mes, plat predavačky + odvody. Distribúcia tlače dávala doteraz rabat 12%, od júla to znížia na 7%, na cigaretách je 8-10%. Stánok by mal byť na veľmi frejventovanom mieste aby sa to oplatilo.
Janka ty si asi z Košíc, ak uvažuješ o takomto podnikaní určite si prever rabat čo distribútor tlače ponúka. Všetko prerátaj a prajem Ti, aby sa Ti darilo vo veľkom meste je to určite iné.
Cila
Janka6685
24.05.06,07:26
Za novinový stánok sme platili ročnú poistku 1000Sk v poisťovni UNIQA, niektoré poisťovne aj odmietli novinový stánok poistiť. Bol taký rok, že nás vykradli 3 krat za sebou. Odkedy mame elekt.zabez.zariadenie je pokoj.
Tržba v malej dedine na námestí obce je okolo 60.000.- Sk. Je otvorený stanok od 6-do 11.30. Potom nemalo význam predávať, tržby poobede boli mizerné. Práve sa chystáme stánok zavrieť nie je to rentabilné. Elektrina 1500SK/Mes, plat predavačky + odvody. Distribúcia tlače dávala doteraz rabat 12%, od júla to znížia na 7%, na cigaretách je 8-10%. Stánok by mal byť na veľmi frejventovanom mieste aby sa to oplatilo.
Janka ty si asi z Košíc, ak uvažuješ o takomto podnikaní určite si prever rabat čo distribútor tlače ponúka. Všetko prerátaj a prajem Ti, aby sa Ti darilo vo veľkom meste je to určite iné.
Cila

Ďakujem ti pekne Cila. Aj nám povedali, že za tlač by to bolo zatiaľ 7 % a potom podľa predajnosti by to zvýšili. Chceme to skúsiť a preto sme prenajímateľa presvedčili, aby nám výpovednú lehotu skrátil na 1 mesiac, lebo sám tvrdil, že prevádzkovať novinový stánok nie je bohviečo. Ale uvidíme, ako to pôjde. Také veci je dobré skúšať, pokiaľ to nie je jediný zdroj príjmu. A v dnešnej dobe musíš skúsiť hocičo, lebo pokiaľ nie si poslanec (napr.), tak je ťažké uživiť rodinu. Ešte raz ďakujem.:)