lukino_B
04.05.15,14:30
Chcel by som sa začať venovať online burze, ale neviem ktorá je najvýhodnejšia... Mohli by ste mi poradiť a odporučiť niečo ?
jslancik
04.05.15,12:47
na úvod, je tu podobných tém asi milión...

po druhé - plus500 je jednoduchá platforma (detsky primitívna), live obchodovanie má dosť veľké omeškanie (tomu by si mal rozumieť). Likvidita mimo základných forexových párov je slabá.

po tretie - naštuduj si najprv mnoho vecí. ak chceš do toho skočiť rovnými nohami, tak to mi rovno tie prachy pošli... Odporúčam cca rok paper tradingu, popritom samozrejme demo (aj keď to nemá prakticky žiadnu výpovednú hodnotu), a potom snáď live. Medzičasom si nasporíš dostatočne veľký kapitál, aby to malo zmysel. Kapitál pre obchodovanie musí byť taký, ktorý môžeš bez problémov postrádať - určite nie peniaze požičané.
Počas paper tradingu nájsť tebe vyhovujúci systém. Tento vycibriť do rozumnej miery. Excelentný moneymanagement, ktorý sa treba naučiť bezpodmienečne dodržiavať. Trading je o disciplíne a zvládaní emócii.
Dalo by sa mnoho písať. poštuduj staršie témy. Prípadne články a diskusie na financnik.cz.

Na záver štatistika: 90% traderov príde o všetok vložený kapitál. 10% zarába rozprávkové sumy. Reálne zhodnotenie obchodovaného kapitálu je 1% denne, to jest 1000% ročne (za cca 240 obchodných dní). Ale to som ti asi nemal písať. Stačilo asi dojsť po tých 90%...

Aha, a čo sa týka výberu brokera (napr. plus500). Poskúmaj fóra zaoberajúce sa výškou spreadov, všetkých poplatkov, skúsenosťami s vyplácaním, atď. Ale nezabudni, že tam prispievajú aj konkurenti a píšu negatívne skúsenosti. Ale reálny výber brokera je načase riešiť tak po roku trénovania. Inak to pošli radšej na charitu.
lukino_B
04.05.15,13:20
:) ďakujem za info, som beginner a zatial mám len pár skúseností preto som chcel začať s nejakým internetovým broker nech dostanem trochu ten feeling pri študovaní danej problematiky ;)
jslancik
04.05.15,13:38
luki, ak si myslíš, že na mňa, či na niekoho iného zapôsobíš takým štýlom vyjadrovania s primiešanými englickými words, tak si na omyle.
na margo "internetových brokers" - teraz sa už všetko obchoduje cez internet. iných asi ani nezoženieš.
lukino_B
05.05.15,12:41
No som začiatočník, si to tak na mňa vybalil že som ostal prekvapený, ďakujem ale za info :))
jslancik
05.05.15,14:36
máš sa teda čo učiť. tak rok intenzívneho učenia a skúšania, a možno budeš pripravený zistiť, či patríš medzi 90%, alebo nie.