mondes
04.05.15,19:31
Ahojte, stále je potrebné dávať ELDP aj za dohodárov, ktorí nemali žiadny príjem? Mali sme takých asi troch, avšak Olymp mi ich aj napriek tomu, že som ich označila, nevygeneroval. Podľa mňa je zbytočné to tam posielať. Ďakujem.
maped
04.05.15,17:45
mondes
04.05.15,18:56
Ďakujem, presne na tú odpoveď od Mily som reagovala. Ona tam píše, že nulový sa má posielať, no neviem kvôli čomu. Ale aj keby som chcela, tak mi ho softvér ani nevygeneruje, aj keď som si označila, že chcem vygenerovať aj ELDP dohodárom s nulovým príjmom.
Jana Motyčková
05.05.15,06:51
Kôli tomu, že majú dobu poistenia a zákon povinnosť ukladá.
veronikasad
05.05.15,06:52
Vypíš editovatelné tlačivo na stránke SP "ručne"
ecompka
05.05.15,07:22
Ja ked som niesla posledne nulový, tak mi ho vrátili, že nulový nemoze byt. Musela som dohodárov -zrušiť prihlášky, opravit výkazy a tak. Lebo, že ked nepracovalai, nemali byt prihlásený. Na dochodkovom povedali, že nulový príjem nemoze byt!!!
mondes
05.05.15,08:29
Takže prezvonila som na SP a tam mi pani povedala, že za zamestnancov aj dohodárov, ktorí majú nulový VZ nie je povinnosť zasielať ELDP. Chcela som, aby mi dala aj nejaký zákon o ktorý sa môžem oprieť, no povedala, že to nie je v zákone priamo napísané, ale že oni si to vydedukovali. Vraj mám hľadať na ich stránke pri ELDP. Hľadala som a vyberám z metodického usmernenia SP:

Obdobie dôchodkového poistenia
Uvádza sa obdobie účasti na povinnom dôchodkovom poistení od - do (dvojciferným číslom dňa a mesiaca, napr. 2. január sa uvedie vo forme 02 01 ) získané v jednotlivých kalendárnych rokoch. Obdobie dôchodkového poistenia zamestnanca s nepravidelným príjmom (vrátane zamestnancov v právnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru) nie je obdobie, v ktorom bol povinne dôchodkovo poistený a nemal vymeriavací základ na platenie poistného na dôchodkové poistenie.
veronikasad
05.05.15,08:37
máš dohodárov s nepravidelným príjmom ?
mondes
05.05.15,08:40
Áno, ale už skončili. Je to raz ročne na dobu od marca do konca apríla, ide o sezónne práce.