kacenad1
05.05.15,11:20
Dobrý deň, chcela by som poradiť v oblasti ochrany osobných údajov. robím ten projekt, sme ZŠ so 17 zamestnancami. Poverená osoba musí mať tie skšky v Bratislave? lebo mi niekto hovoril že to už nemusí byť, že stačí poveriť niekoho a nemusí mať tú skúšku. A musí sa poslať nejaké oznámenie o poverení zodpovedenej osoby? a ešte posledná otázka, ked to robím len teraz, dátum tam mám dať aktuálny či odkedy to malo malo byť, čiže od 31.3.2014?
Ing. Ľubomír Janoška
05.05.15,13:00
Od 15.4.2014 je poverenie zodpovednej osoby dobrovoľné, nemusíte ju vymenovať. Pokiaľ sa ale rozhodnete, že ju chcete vymenovať, musí prejsť skúškou z legislatívy ochrany osobných údajov a súkromia. Väčšinou sa robia skúšky v BA, ale dajú sa robiť v každom krajskom meste.
https://www.dataprotection.gov.sk/uoou/sk/main-content/prihlasovanie-na-skusku-na-vykon-funkcie-zodpovednej-osoby-v-krajskych-mestach-zilina
kacenad1
06.05.15,06:23
ďakujem za radu a potom kto vykoná to poučenie ostatným? to môže byť hocikto zo zamestnancov? napríklad ja ako ekonómka?
Ing. Ľubomír Janoška
06.05.15,11:46
Najlepšie by bolo, keby poučenia podpisoval riaidteľ/riaditeľka, pretože poučenia majú súčasne charakter určovania práv konkrétnych pozícií - niekto komunikuje s centrálnym registrom žiakov na MŠ, niekto zas má na starosti mzdy zamestancov, niekto iný má školskú jedáleň alebo školskú knižnicu.
kacenad1
07.05.15,09:29
a ešte posledná otázka, kto potom vykoná to poučenie riaditešovi? Ked každému urbí to poučenie on a jemu kto?
Ing. Ľubomír Janoška
07.05.15,10:21
sám sebe si :)
kacenad1
11.05.15,06:21
ďakujem veľmi pekne :-) veľmi ste mi pomohli :-)
Ing. Ľubomír Janoška
11.05.15,06:36
vďačne :)