Marcelav26
05.05.15,10:57
do akého termínu treba zaslať ELDP na SP, do 3 dni od skončenia pracovného pomeru, alebo až keď sa vystaví posledná mzda zamestnanca ?
Tweety
05.05.15,09:05
DO troch dní od skončenia PP.
kn-alka
05.05.15,09:14
na čo som naštvaná aj ja, niekto odíde napr. teraz 05.05..... firma spracováva mzdy až 25...... nemám spracované mzdy ani za apríl, nie to ešte za máj.

Ako mám spraviť zamestnancovi ELDP, keď zamestnávateľ ešte neodovzdal dochádzku za apríl, a nie to za máj :( :(
kn-alka
05.05.15,09:15
posielam neskôr, keď už sú spracované mzdy, zatiaľ nebol problém, ale viem, že onedlho budú chodiť aj za to pokuty :(
Tweety
05.05.15,09:18
je to na hlavu postavené, pretože do troch dni ešte nie je ani výplata, asi nerozmýšľali mzdárskym rozumom
bea
05.05.15,10:37
Na stránke Sociálnej poisťovne je Metodické usmernenie pre zamestnávateľov a tam je uvedené, že
"V praxi dochádza k situáciám, že nie je možné v lehote troch dní predložiť evidenčný list, pretože zamestnávateľ ešte nemá k dispozícii potrebné údaje za posledný mesiac, nakoľko mzdové vyúčtovanie, v súlade s príslušným právnym predpisom, zamestnávateľ vykonáva v inej lehote, než do troch dní od uplatnenia nároku na dôchodkovú dávku alebo od skončenia pracovného pomeru alebo iného právneho vzťahu.
Ak zamestnávateľ nemôže zapísať správne a úplné údaje vo vyššie uvedených prípadoch v lehote do troch dní, je možné evidenčný list predložiť, resp. odoslať príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne až po doplnení potrebných údajov, a to ihneď, ako ich bude mať k dispozícii po mzdovom vyúčtovaní. Pokiaľ evidenčný list zamestnávateľ má predložiť z dôvodu, že zamestnanec si uplatnil nárok na dôchodkovú dávku, odporúčame, aby oznámil zamestnancovi a príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne, že ho bude môcť predložiť až po mzdovom vyúčtovaní."

Je to pri formulároch

http://www.socpoist.sk/2149-menu/55449s

Takže si myslím, že by nemali pokutovať.
Tweety
05.05.15,10:40
ešte, že si spomenuli na to, aké je to v praxi
bea
05.05.15,10:51
:)
Tweety
05.05.15,10:55
zásadne som posielala až vtedy, keď bola jasná mzda za posledný mesiac PP