Marcel Balog
05.05.15,16:50
Dobrý deň.

Môj problém spočíva v tom že som navštívil zubára ktorý mi ťahal nervy vyčistil zub ( kedže som mal kaz ) dal vložku zatvoril provizórnou plombou a objednal ma o dva týždne neskôr na zaplnenie kanálikov. Zub po zákroku nebolel a tak som čakal na termín zaplnenia. Po dvoch týždňov sa zaplnenie kanálikov nekonalo pretože som cítil ešte bolesť pri vykonávaní jeho práci a vraj mi to nemôže zaplniť ešte zrejme v dôsledku ešte zápalu to už presne neviem tak mi to ešte raz vyčistil dal vložku zatvoril s tým že mám prísť znovu o mesiac. Problém je že síce prešiel len deň no teraz cítim ako keby tlak na zube a na zuboch pri chorom zube ako keby ma vložka ktorú tam mám tlačila. Tiež mi začína černieť ďasno chcem sa preto opýtať je to normálne? je to len sprievodná liečba ktorá onedlho prejde? Alebo je problém niekde inde?

vopred ďakujem
buchač
05.05.15,15:01
Daj fotku...
Anika61
05.05.15,16:35
Ak citis tlak v dasne,moze to byt zapal a cierne dasno iste nie je normalne-chod k zubarovi a porad sa s nim.
buchač
05.05.15,16:42
Záleží aj od pohľadu (vystrašeného a stonajúceho) do zrkadla na tú farbu...niekto vidí čiernu a niekto silne červenú....;)

Čierna farba sa určite neobjaví po jednom dni...
Tmavočervená až čierna farba sa objaví po extrakcii, keď vznikne tá zrazenina, ale tu nedošlo k takémuto zákroku.
Čierna farba znamená aj otravu krvi a to je už iný level.

Ale je aj normálne zbehnúť k lekárovi.
Anika61
05.05.15,16:58
Niekedy,ked znova uzavru ten zub,moze sa to zapalit aj ja som to zazila,museli mi to nechat otvorene....len preco nejde k zubarovi, ked sa mu nieco nezda:-) :-) :-) :-)
buchač
05.05.15,17:07
Mne nemusíš vravieť...moja huba si zažila svoje.
Po ťahaní zuba sa rana musela a musí zašiť.
-----------------------------------------------
Dcéra si prešla pred dvoma týždňami podobnou anabázou ako vyššie popisuje...aj zub šiel nakoniec vonku.
Dodnes ju ešte bolí sánka...
Marcel Balog
05.05.15,18:26
buchač: vystrašení nie som zubárov sa nebojím :-) tá farba je čierna možno ešte tak maximálne silno tmavomodrá zase si netreba predstaviť celé čierne ďasno len z vonkajšej strany a z vnútornej od koreňa zubu
Marcel Balog
05.05.15,18:30
Anika61 - včera mi to akurát zatvoril a tú bolesť a tlak cítim tak neviem či si to mám sám vybrať tú plombu alebo počkať do zajtra, zavolať alebo počkať mesiac kým k nemu zase prídem.
Anika61
05.05.15,19:05
To nie je plomba,len nejaka vlozka,co ja viem ...ak vydrzis do zajtra,tak si ju nechaj-ale rano urcite chod k zubarovi nech sa ti na to pozrie....ten tlak niekedy byva...ale to dasno by nemalo byt take...a mozno,ze ked cistil tie kanaliky,ze tam mas zrazenu krv
Marcel Balog
05.05.15,21:26
zaujímavé je že cítim tlak a bolesť na dotyk zubov najbližšie pri tom ošetrenom...