ulukitkan
23.05.06,07:43
zdravim vsetke mudre hlavy:)....

potrebujem poradit...chcem zacat podnikat a mam taky mensi problem: otvaram si firmu na vedenie uctovnictva s tym, ze oficialne budem mat sidlo v Bardejove(mam tam trvaly pobyt) ale ja uz niekolko rokov byvam v BA. Cely rok a vsetko ucto by som robil v BA, ale zo zaciatku to chcem robit doma(byt mame v prenajme), aby som si na ten najom na kancelarske priestory najprv zarobil....

chcem poziadat UPSVaR o prispevok, a viem, ze oni chodia potom kontrolovat, ze ci som pouzil tie fin.prostriedky na to co som pisal v podnikatelskom plane(na vsetko co zakupim musim nalepit "nejake" nalepky, ze to bolo financovane, myslim, ze z EU fondov)...Takisto aj danovaci by museli prist na kontrolu tu v BA

Ako to vsetko mam urobit, ked oficialne budem v Bardejove a v skutočnosti budem v Bratislave...

Poradte prosim....vopred dakujem

Ulukitkan:):):)
Terezap
29.05.06,14:12
V prvom rade o príspevok môžeš požiadať ÚPSVaR v Bratislave, pretože tam bude tvoje miesto podnikania. Ten trvalý pobyt v Bardejove, by nemal byť problém, ale radšej si zájdi na ÚPSVaR, kde Ti určite dajú podrobné informácie.
penaone
07.06.06,06:30
chcem sa vas spytat chcel by som zacat podnikat a ako chodim na urad prace by som dostal z europskych fondou prispevok 60skk.vstahuju sa tieto peniaze ked zane zakupim aj pouzivanu vec??naprikat stroj a tak ???dakujem za poradenie .pekny den
ulukitkan
11.06.06,09:31
V prvom rade o príspevok môžeš požiadať ÚPSVaR v Bratislave, pretože tam bude tvoje miesto podnikania. Ten trvalý pobyt v Bardejove, by nemal byť problém, ale radšej si zájdi na ÚPSVaR, kde Ti určite dajú podrobné informácie.

diky za radu