amfissa
06.05.15,20:18
Chcem sa opýtať, či sa v školstve dá pracovať na živnosť. Som učiteľka - jazykárka a nemôžem zohnať pracovné miesto na plný úväzok na jednej škole, ale viacerí riaditelia mi hovoria, že by ma potrebovali na 8, 10, 9, hodín. Takže, či by som mohla ponúknuť svoje služby ako živnostník, pracovala by som na dohdou s tým, že by som mala stanovenú cenu za jednu hodinu a sama by som si platila odvody. Je to možné v školstve? alebo ako ináč sa dá riešiť takáto situácia.
Papierniková
06.05.15,18:43
a čo tak čiastočné úväzky vo viacerých zariadeniach ??
ivka70
06.05.15,18:52
statna skola ta nebude moct zamestnat na zivnost. To by mozno mobla sukronma skola.

To, co pises sa riesi kratsimi uvazkami na viacerych skolach.
logomania
06.05.15,19:48
Mala som kolegyne, ktoré mali čiastočné úväzky vo viacerých zariadeniach, napr. v pondelok, stredu a štvrtok na jednej škole a utorok a piatok na druhej škole. Je to určite lepšie pre teba čo sa týka platu, odvodov a všetkého čo sa okolo toho deje. Ani učiť na dohodu nie je výhodné. Si predstav, že by si učila v jeden deň 3 hodiny s oknami takto: učíš 1. , 3. a 5. hod. stratíš pol dňa a zaplatené máš iba 3 vyuč. hodiny napr. po 5€ v hrubom (15€).
Prepočítaj si približne: polovičný uväzok je 11 hodín za ktorý dostaneš polovičný plat podľa tvojej platovej triedy a za 11 hodín na dohodu 55€ .
Na živnosť sa na št. škole asi nedá, a ak by sa aj dalo, pochybujem, že by ti niekto zaplatil na hodinu viac ako 5€.
A čo tak učiť v jazykovej škole? Tam treba živnosť.