nela07
07.05.15,01:12
Zistili sme , že vplyvom zaokrúhľovania bolo chybne podané DP a KV DPH. Rovnako bola takto odvedená aj DPH. Po oprave dokladu bola suma odpočítanej dane vyššia o 0,1 eur. Čiže správna daňová povinnosť je nižšia o 0,1 Eur. Zaúčtovali sme to na neuplatnenú DPH.Urobili sme dodatočný KV so správnymi údajmi. Dodatočné DP sme neposielali, keďže vyšla daň nižšia oproti riadnemu DP a odvedenej dani. Teraz ale čítam Zákon o správe daní a tam je v par.15 ods. 3 uvedené, že:


(3) Ak v odseku 5 nie je ustanovené inak, dodatočné daňové priznanie je daňový subjekt povinný podať do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom zistí, že
a) daň má byť vyššia, ako bola správcom dane vyrubená; rovnako daňový subjekt postupuje aj vtedy, ak zistí, že nadmerný odpočet má byť nižší alebo nárok na vrátenie dane nižší, ako bol správcom dane priznaný,
b) daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty neobsahuje správne údaje týkajúce sa uskutočnených a prijatých zdaniteľných obchodov za príslušné zdaňovacie obdobie,
c) daňová strata je nižšia ako bola uvedená v daňovom priznaní.

Z písmena b) mi vyplýva, že dodatočné priznanie mám podať aj vtedy, ak sú nesprávne v DP uvedené údaje z prijatých plnení a to bez ohľadu na to, či je daň. povinnosť z dodatočného nižšia, alebo vyššia.

Je teda v tomto prípade povinnosť podať dodatočné DP DPH?

Ďakujem
mondes
07.05.15,06:12
Aj keď je to smiešna sumička, ale tak ako píšeš, údaje v DP majú byť správne a úplné, preto by som radšej podala aj DDP k DPH.