Beuska86
07.05.15,10:16
Prosím vás je tu niekto kto sa zaobera s realitkami alebo hypotekami? Potrebujem pomoc s takym, ze som si pred 2 rokmi kupila 3 izbovy byt na hypoteku, lenze chcem dom,uz aj kvoli dcerke. U mami chce byt stale v dome. Spravila som chybu s kupou bytu, no kazdy sa uci na vlastnych chybach. Da sa zrealizovat predaj bytu ked je tarcha banky a kupa domu a prepisat tarchu na dom? Ci nejak inak riesit? Problem je ale ze som momentalne na materskej. Prosim niekto nevie nejake riesenie. Dakujem.
ivka70
07.05.15,08:25
Vsetko sa da.
Da sa zobrat nova hypoteka na dom a ta bude kryta tym domom aj byt s hypotekou sa da predat. Pri posudzovani uveru bude banka zasa posudzovat bonitu klienta, cize posudi, ci na splacanie noveho uveru mate prostriedky.
Ak viete byt predat skor a vysporiadat uver na byt (aj ked po 3 rokoch budete na tom stratovi) a docasne pred kupou domu sa prestahovat niekam, ide aj to.
Da sa aj ist do podnajmu, predat byt a peniaze z neho po splateni uveru investovat do domu.

Treba o tom hovorit s bankou (bankami) a prehodnotit vasu situaciu, ci zvladnete navysenie uveru (predpokladam, ze dom bude drahsi ako byt) a ci vam uver na dom daju.