kuzmin
07.05.15,10:18
vopred ďakujem za odpoveď. V novembri 2014 som podala na súd návrhy na výživné. Bývalý manžel dostal zo súdu výzvu v januári tohto roku aby sa vyjadril a odvtedy sa nič nedeje. Momentálne je už máj a nie je vytýčené ešte pojednávanie. Vedel by mi niekto poradiť ako by som to mohla urýchliť? Mohla by som napísať niekam? .. Pomôžte ak niekto viete. Ďakujem
sosak
07.05.15,08:48
Treba sa pozrieť do spisu na súde, či je tam vyjadrenie od exmanžela. Podľa spisovej značky ( čísla ) môžeš nazerať do súdneho spisu ako účastník konania - navrhovateľka a môžeš si robiť písomné poznámky. V prípade, že nesúhlasíš s vyjadrením, môžeš cestou podateľne reagovať, poprípade doložiť niektoré relevantné informácie, ktoré uznáš za vhodné, a dopredu sa pripraviť na pojednávanie. Spis má pridelený určený sudca a pri príprave na pojednávanie sa oboznámi zo všetkým, čo obsahuje. Všeobecne sa hovorí o preťaženosti súdov a je na sudcovi, koľko má pridelených prípadov, v tomto sa asi urýchliť nedá.
kuzmin
07.05.15,08:56
ďakujem veľmi pekne za užitočnú informáciu.
dominika1717
07.05.15,10:32
je možné podať na súd žiadosť o vytýčenie pojednávania...
misoft
07.05.15,15:01
Zaráža ma však časové ropätie....nov. 2014 návrh a jan. 2015 súd začal konať - nie sú to náhodou prieťahy v súdnom konaní? Jedná sa predsa o výživné! Tieto jednania majú prednosť.
tannenkau
07.05.15,17:01
šak bol Mikuláš, Vianoce, Nový rok

Mosým ta opravyt :

prednosť má 204 :D
sosak
07.05.15,17:11
Tu ide pravdepodobne o úpravu - zvýšenie výšky výživného, o výživnom sa rozhodlo pri rozvode...
kuzmin
11.05.15,07:16
ide o zvýšená výživné na maloleté dieťa a o výživné na rozvedeného manžela...