DAJANKA81
07.05.15,12:48
Ahojte,mám jeden veľký problém,ktorý sa už tiahne pár rokov.S manželom sme si zobrali kreditné karty-Triangel a Quatro.Mali sme malé deti,ja na RD a peňazí bolo málo.Manžel ako szco v zime bez roboty a tak sme sa dostali do "začarovaného kruhu".So splátkami sme meškali,potom sa doplatili,znovu sme meškali a tak to išlo,vždy sme sa dohodli po telefóne,na emaily nereagovali.Prišiel nám list,že všetky karty/4/,sú u firmy EOS KSI.S plácať,že budeme im.No problém je v tom,že splácame už 2 roky,mesačne po 200€ a nemáme splatené nič.Ked som sa informovala,kde sú peniaze,čo sme zaplatili,neodpovedali,následne nám prišlo emailom,že žiadajú vyplatiť všetko naraz.Ihned som im volala,pokračujeme v mes. splátkach,no stále platíme a nemáme nič splatené.Odpoved je,že CFH,to je spoločnosť,od ktorých máme karty si stále doratúva úroky.V zmluve nemáme uvedené,koľko % je štandartná splátka,ani úroková.Vie niekto poradiť ako ďalej?
Ďakujem
lujza.j
07.05.15,10:52
avalik
07.05.15,11:26
luji, to nebola jej tema
lujza.j
07.05.15,11:41
husp....oki....
buchač
07.05.15,13:47
Nuž z kola von je len jedna cesta, lebo dlh je potrebné splatiť.

Najprv si vyžiadaj kompletné vyčíslenie dlhu a ostatných náležitostí ku určitému dátumu.

Následne by som doporučoval obehať pár bánk a vziať si u niektorej to prefinancovanie.
Banka zaplatí dlh, následne splácaš jej...a určite to nebudú šialené úroky, ktoré narastajú ako v prípade EOS.

Podotýkam a zdôrazňujem...všetko s firmou EOS riešiť písomnou formou (mailom), žiadne telefonáty.
DAJANKA81
07.05.15,16:19
Keby to bolo také jednoduché...
EOS mi vyčíslila dlh na každú kartu zvlášť,následne poslala aj splátkový kalendár,kde je rozpísaná suma v splátkach po 50€ mesačne,čo zhruba vychádzalo,že cca za 2 roky mala byť každá splatená.Pri poslednej splátke je uvedené,že sa máme informovať na zostatok.Ďalej v zmluve o dlhu s EOS je uvedené,že dĺžna suma je bez úrokov.CFH mi sumu vyčísliť nechce,vraj dlh už má EOS,EOS zas tvrdí,že sa mám informovať u CFH.To,že som im už zaplatila 4000€ a nič nie je splatené,som zistila až po 1 a pól roku splácania.úver snád už asi v každej banke som žiadala,no nikde mi ho nedajú,pretože kôli týmto kartám som v registry,takže sa nikto so mnou ani nebaví,na nete sú samí podvodníci,takže len platím...
buchač
07.05.15,18:34
Neviem, prečo sa realizuješ na nete...ktož vie, čo všetko si povystrájala, kto každý Ťa obabral.
--------------------------------------------
Možno by pomohlo práve to neplatenie.
Ide o to, že sa tieto spoločnosti vyhrážajú súdom a následnou exekúciou.
Ono v podstate je jedno (a aj nie je), že komu platíš.
Lebo spoločnostiam platíš do bludu, nakoľko sa nechcú vyjadriť ku vyčísleniu.
Na súde by sa museli a aj exekútor by šiel po určitej sume.
Čiže, v konečnom dôsledku by si vedela, no čom si a zariadiš sa podľa toho....

Vidím len jedno riziko.
Ide o to, aby sa tie právne kroky zbytočne nezdržiavali a exekútor nabehol čím skôr.
Lebo následne len s ním jednáš a dá sa dohodnúť aj nejaký splátkový kalendár.
DAJANKA81
08.05.15,07:33
áno,rozmýšľala som aj nad tým,no nemôžem si dovoliť riskovať,že kôli posratým 10000€ nám zoberú dom.
buchač
08.05.15,07:59
Nuž.......tak plať do bludu a do úmoru...
mahony1
18.05.15,19:41
Je cas najat si pravnika - ktory ich prinuti spravne naformulovanym listom presne dlh vycislit k danemu datumu a potom presne k tomu datumu cely dlh splatit.

Je to lepsie ako platit navysenie dlhu o poplatky exekutorovi a riskovat stratu domu.