variant
07.05.15,14:17
Dobrý deň. som konatelom aj spolocnikom s.r.o. a dostal som pozemok darovaním a chcel by som to dat do svojej s.r.očky, lebo s.r.o. chce stavať na tom pozemku budovu. Ma niekto s tým skúsenosti že ako je ten postup najjednoduchší?dakujem
greguska
08.05.15,14:13
Naša s.r.o. ma budovu postavenú na súkromnom pozemku konateľa a jediného spoločníka. Pozemok je stale jeho a budova je firemná.
M K
09.05.15,11:12
Ahoj, tak jeden zo sposobov by mohol byt vklad majetku ako nepenazneho vkladu do zakladneho imania spolocnosti. Spolocnosti by rozhodla o zvyseni zakladneho imania spolocnosti, a to nepenaznym vkladom, ktorym by bol predmetny pozemok. Hodnota majetku ako nepenazneho vkladu by musela byt urcena znaleckym posudkom a do zakladneho imania by sa zapocitala v sume urcenej spolocnikmi/spolocnikom...maximalne ale vo vyske urcenej znaleckym posudkom. Ku vkladu by bolo potrebne urobit aj nejaku pisomnu zmluvu medzi spolocnikom a spolocnostou s overenou pravostou podpisov (kvoli vkladu do katastra)...napr. zmluva o vklade majetku do ZI spolocnosti.
variant
13.05.15,08:21
To chapem ze valne zhromazdenie treba zvolit, urobi sa zapisnica v ktorej sa rozhodnu ze sa zvysi ZI a bude pisana zmluva o tom, ale preco treba urcit hodnotu znal. posudkom ked ako pises, do ZI sa zapocitava pozemok v hodnote ktoru urcia spolocnici?A spolocnik nemoze darovat predmetny pozemok svojej sro, to sa pytam kvoli dani z predaja...aby som nemusel platit nic.
marjankaj
13.05.15,08:58
Valné zhromaždenie sa nevolí. To nie je parlament.
marjankaj
13.05.15,08:58
Ani členská schôdza sa nevolí.
variant
14.05.15,06:29
joj boze aky si mudry...(1) Ak zákon, spoločenská zmluva, prípadne stanovy neustanovujú kratšiu lehotu, zvolávajú valné zhromaždenie konatelia najmenej raz za rok. tak som to myslel. Ked mudrejsie nevies komentovat, tak radsej ostaj v ticho.