IvetaH
07.05.15,14:41
Našla som debatu o archivácii v personalistike, ale stratila sa a neviem ju nájsť. Mám klienta, ktorý má na 90% len dohodárov a má ich veľa a nakrátko. Ku každému mám Dohodu + vyhlásenie + prihl SP + Dohodu o ukončení + odhlášku SP. Je to kopa obrovská, tak rozmýšľam nad tým, či by som mohla všetko len naskenovať a papiere vyhodiť. A celý archív personalistiky by bol len v elektronickej podobe. Myslíte, že by to obstálo pred zákonom?
Ďakujem
avalik
07.05.15,21:03
Ved ich odovzdaj klientovi, on je zodpovedný za uchovávanie registratúrnych záznamov.
IvetaH
08.05.15,04:22
Avalik ďakujem, ale to je u klienta a riešim archiváciu pre klienta nie pre seba.
avalik
08.05.15,15:17
Klien ti platí aj za sluzby spravy registratury? Zbytocne sa do toho nezamotavaj, odovzdaj mu doklady, ktore nepotrebujes mat u seba a mas klud. Lebo aj likvidacia papierov s osobnymi udajmi musi prebiehat podla pravidiel urcenych v bezpecnostnom projekte, nemozes ich len tak "vyhodit". Dalsia vec je v prípade kontroly z uradov alebo v pripade nejakeho sudneho onania, nebudes mat k dispozicii original ale len scan, ktory nezarucuje, ze je nascanovany original dokumentu.